Əsas səhifə | Xəbərlər | ENACTUS komandası Şabran şəhərində
ENACTUS proqramı çərçivəsində SDU-nun ENACTUS komandasının müəllim və tələbələrdən ibarət işçi heyəti  mayın 15-də Şabran şəhərində oldu. Bu ilin May ayında keçiriləcək XI ENACTUS Milli yarışında “Ölkənin ərzaq təhlükəsizliyinin həll istiqamətində təbii yem – qoza” layihə ilə iştirak edəcəkdir. Səfərin məqsədi layihənin iş planına uyğun olaraq təklif olunan yemin göstərdiyi nəticəni əldə etmək və təhlil etmək, gedən prosesləri foto və video çəkilişlərini həyata keçirtməkdən ibarətdir.  Komanda yarışda 17 daqiqəlik video prezentasiya ilə təqdimat edəcəkdir.
Qeyd edək ki, ki, universitetimiz ENACTUS proqarmına  2014-cü ildən qoşulmuş, “Panda School – Məktəbəqədər Hazırlıq Mərləzi” layihəsi ilə çıxış edərək, sertifikat və mükafata layiq görülmüşdür. Səfər təsuratlarını bölüşən İslam Paşayev səfərin yüksək səviyyədə  təşkili ücün  komanda adında universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova  təşəkkürünü bildirdi.Biz də öz növbəmizdə  yarışda iştirak edən komandamıza uğurlar diləyirik, ENACTUS kubokuna layiq görülməyi, layihəmizi ölkə xaricində təqdim etməyi arzulayırıq.

Главная страница | Новости | Поездка команды ENACTUS в город Шабран
15 мая  в рамках программы ENACTUS рабочая группа из студентов и преподавателей  команды ENACTUS СГУ побывали в городе Шабран. В мае текущего  года команда примет участие в XI национальном конкурсе  ENACTUS  с проектом «Шишка - натуральный корм для обеспечения продовольственной безопасности страны». Целью поездки  было получение и анализ результатов  предлагаемого корма, запечатление происходящих процессов на фото и видео согласно плану работы проекта. На конкурсе наша  команда выступит с  17-ти минутной видео презентацией.
Отметим, то университет присоединился   к  программе ENACTUS в 2014 году. Представив проект  «Panda School –подготовительный центр дошкольного развития», наша команда получила призы и сертификаты.
Поделившись впечатлениями о поездке,  от имени команды Ислам Пашаев поблагодарил ректора университета Эльхана Гусейнова за организацию поездки на высоком уровне. В свою очередь, мы желаем успехов команде, представляющей наш университет в конкурсе.