Əsas səhifə | Xəbərlər | ENACTUS komandası Şabran şəhərində
ENACTUS proqramı çərçivəsində SDU-nun ENACTUS komandasının müəllim və tələbələrdən ibarət işçi heyəti  mayın 15-də Şabran şəhərində oldu. Bu ilin May ayında keçiriləcək XI ENACTUS Milli yarışında “Ölkənin ərzaq təhlükəsizliyinin həll istiqamətində təbii yem – qoza” layihə ilə iştirak edəcəkdir. Səfərin məqsədi layihənin iş planına uyğun olaraq təklif olunan yemin göstərdiyi nəticəni əldə etmək və təhlil etmək, gedən prosesləri foto və video çəkilişlərini həyata keçirtməkdən ibarətdir.  Komanda yarışda 17 daqiqəlik video prezentasiya ilə təqdimat edəcəkdir.
Qeyd edək ki, ki, universitetimiz ENACTUS proqarmına  2014-cü ildən qoşulmuş, “Panda School – Məktəbəqədər Hazırlıq Mərləzi” layihəsi ilə çıxış edərək, sertifikat və mükafata layiq görülmüşdür. Səfər təsuratlarını bölüşən İslam Paşayev səfərin yüksək səviyyədə  təşkili ücün  komanda adında universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova  təşəkkürünü bildirdi.Biz də öz növbəmizdə  yarışda iştirak edən komandamıza uğurlar diləyirik, ENACTUS kubokuna layiq görülməyi, layihəmizi ölkə xaricində təqdim etməyi arzulayırıq.

Home | News | ENACTUS Team of Sumgayit State University in Shabran city
On 15 May, staff of ENACTUS SSU team visited to Shabran city in the frame of EBACTUS project. This year team will be participate at the XI National Competition and present the project titled “Implementation of natural fodder – cones in the direction of food security solution». The aim of the project was to have the results that presented fodder by the team, to analysis them, take photos and videos due to the work plan. Duration of project video presentation will be 17 minutes.
We should mention that our university joined to the ENACTUS program in 2014 and presented the project titled “Panda School - Preparation Center”, nominated sertifictaes and awadrs. Advisor of the team Islam Pashayev shared his expression and thanked to rector of the university, professor Elkhan Huseynov on behalf of the team for his support and high organized Shabran visit.
We wish success to the ENACTUS SSU team, to be nominated EANCTUS CUP and to present our university in abroad.