Universitetin Elmi kitabxanasında Tələbə Həmkarlar Təşkilatının və Ritorika Universal Klubunun  birgə  təşkilatçılığı ilə  Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş  fakültələrarsı Nə? Harada? Nə zaman” intellektual  bilik yarışı keçirildi.
Öncə Tələbə Həmkarlar Təşkilatının sədri Nemət İbayev yarışda iştirak edən komadalara uğurlar arzuladı və cıxışında bildirdi ki, oyunun keçirilməsində məqsəd Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünü qeyd etmək, gənclərin intellektual səviyyəsini, dünyagörüşünü genişləndirmək və  asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir. Yarışda hər birində 6 nəfər olmaqla 7 komanda iştirak edirdi.
Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda tələbələr fəallıq nümayiş etdirərək elmin müxtəlif sahələri üzrə biliklərini sınadılar.
Nə? Harada? Nə zaman” bilik yarışının  bu dəfəki qalibi Tarix və coğrafiya fakültəsinin “ABVİLİYON”  komandası, II yeri Kimya və Biologiya fakültəsinin “NATURALİSTLƏR”, III yeri isə Mühəndislik fakültəsinin “ACCESS” komandaları bölüşdülər.  Qalib komandaya keçici kuboku universitetin  Humanitar Məsələlər üzrə prorektoru, dosent Nizami Namazov təqdim etdi və Universitet rəhbərliyi adından  qələbə münasibətilə komanda üzvlərini təbrik etdi, onlara uğurlar arzuladı.  Belə yarışların gələcəkdə də mütəmadi olaraq davam etdirilməsini bildirdi.

Главная страница | Новости | Интеллектуальное состязание «Что? Где? Когда?»
При совместной организации Студенческого профсоюзного комитета и универсального клуба «Риторика» в научной библиотеке университета прошло интеллектуальное состязание, посвященное памяти общенационального лидера Гейдара Алиева.
В начале состязания председатель Студенческого профсоюзного комитета Немат Ибаев пожелал успехов командам. Он отметил, что цель игры, посвященной 93-ей годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева, заключается в повышении интеллектуального уровня и расширении кругозора молодежи и эффективной организации свободного времени. В игре приняли участие 7 команд по 6 человек в каждой.
Проявив активность в атмосфере напряженной и интересной борьбы,  студенты  проверили свои знания в различных сферах науки.
В этот раз победителем игры «Что? Где? Когда?»  стала команда факультета истории и географии «ABVİLİYON». II место заняла команда факультета химии и биологии «Натуралисты», III место – команда инженерного факультета  «ACCESS».
Проректор по гуманитарным вопросам, доцент Низами Намазов вручил победившей команде переходящий кубок, поздравил от имени руководства университета членов команды с победой и пожелал им успехов. Подобные мероприятия будут проводиться и в дальнейшем.