Bu gün rektor professor Elxan Hüseynov, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov, İqtisadi məsələlər üzrə prorektor Naib Hacıyev, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dosent İsabal Qurbanov və fakültə dekanları Tarix və coğrafiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Mühəndislik, Filologiya fakültələrində imtahan prosesini izlədilər və universitetdə yaz imtahan sessiyasının mövcud qaydalara uyğun təşkilini, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın, obyektivliyin təmin olunduğunu müşahidə etdilər.
Rektor tələbələrin problemləri ilə maraqlanaraq bildirdi ki, universitetimizdə sessiyanın gedişinə operativ nəzarət etmək, yarana biləcək narazılıqların mövcud qaydada araşdırılması və həll edilməsi məqsədi ilə İmtahan  Qərargahı və onun nəzdində «Qaynar xətt» yaradılıb. Bu məqsədlə tədris binalarında sessiya ilə bağlı yazılı müraciətləri və təklifləri qəbul etmək üçün müvafiq qutular qoyulub. İmtahanların nəticələri barədə şikayətlərə baxmaq və aşkar edilmiş çatışmazlıqları aradan qaldırmaq məqsədilə Qərargahın nəzdində komissiyalar yaradılıb. Yaz imtahan sessiyasının gedişinə operativ nəzarət etmək məqsədi ilə nümayəndələrimiz Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev Kimya və biologiya, Fizika-elektoenergetika fakültələri üzrə, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov Tarix və coğrafiya, Filologiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Mühəndislik və Riyaziyyat  fakültələri üzrə təhkim olunublar. İmtahanlara müəyyənləşdirilmiş nəzarətçi-müəllimlər nəzarət edirlər. İyulun 4-də başa çatacaq yaz sessiyasında imtahanlar bir qayda olaraq yazılı formada aparılsa da, zərurət yarandığı hallarda bəzi fənlər üzrə imtahanlar şifahi-dialoq və ya test formasında aparılacaq.
Rektor tələbələrin suallarını cavablandırdı, yarana biləcək neqativ halların aradan qaldırılmasına kömək edəcəyini diqqətə çatdırdı. Riyaziyyat fakültəsinin I kurs tələbələri Aytac Kərimli, Aytac Mustafayeva və digərlərin problemləri yerindəcə həll olundu.Tələbələr də öz növbələrində universitetdə  imtahan zamanı obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması istiqamətində görülən işləri yüksək qiymətləndirdilər.
Qeyd edək ki, rektor mütəmadi olaraq sessiyanın gedişini şəxsən özü nəzarət edir. Belə ki, ötən həftə keçirilən imtahan prosesini rektorla bərabər tələbələrin valideynləri də izlədilər. Valideynlər yaradılan şəraitə görə məmnunluqlarını bildirdilər.

Home | News | The Rector observed the examination process in SSU
Today rector prof. Elkhan Huseynov, vice-rector on Organization of Education and Tuition Technologies assistant professor Natig Talibov, vice-rector on Science and Innovations prof. Ramazan Memmedov, vice-rector on Economic issues Naib Hajiyev, the director of Education Methodic Center assistant professor Isabal Gurbanov and deans of faculties observed the examination process in the faculties of History and Geography, Economics and Governance, Engineering, Philology and noticed that summer examination session is organized according to the rules and principles, assessment of students’ knowledge is provided with transparency and objectivity.
The rector concerned withstudents’ problems and noted that Examination Headquarter and attached to it “Hotline” were founded in order to operationally control the session process, to investigate and solve the current complaints. On this purpose appropriate boxes are given to each education building in order to receive written appeals and offers about the session. Attached to the Headquarter committees were organized to look through the complaints from examination results and to annihilate the detected defaults. Our representatives vice-rector on Postal, Distant and Complementary education assistant professor Gafar Atayev was defined to the faculties Chemistry and Biology, Physics – Electroenergetics, vice-rector on Science and Innovations prof. Ramazan Memmedov was defined to the faculties History and Geography, Philology, Economics and Governance, Engineering, Mathematics. Determined supervisors monitor the examinations. Summer examination session will finish on July 4. These examinations are held in written form, but in several necessary subjects they are held in orally-dialogue or in tests.
The rector replied all the students’ questions, noticed that he will do his best in order to annihilate negative conditions in this session. The problems of the first course students of Mathematics faculty Aytaj Kerimli and Aytaj Mustafayeva were solved just on the spot. The students also highly appreciated the works done in the objectivity and transparency during examination session in the university.
We should mention that the rector himself supervises the process of the session unceasingly. Moreover the parents of the students observed the examination process with the rector last week and they noticed their satisfaction with the created conditions.