Əsas səhifə | Xəbərlər | Alimimiz Parisdə ERASMUS+ Layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimdə sertifikata layiq görüldü
Alimimiz Parisdə ERASMUS+ Layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimdə sertifikata layiq görüldü
Noyabrın 6-dan 20-dək Fransanın paytaxtı Paris şəhərində yerləşən İncəsənət və Sənətkarlıq üzrə Milli Konservatoriyada (Le Cnam – KNAM )  ERASMUS+ (Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji və ətraf mühit səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil formatında peşə bakalavrı)  layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti və Azərbaycan Texniki Universitetinin nümayəndələri iştirak etdilər.
Tərəfdaş ölkələrdə ali təhsil sisteminin modernləşdirilməsinə, mümkünlüyünə və beynəlmiləlləşdirilməsinə dəstək göstərmək məqsədilə həyata keçirilən layihə üzrə təşkil olunan təlimlərdə Fizika və elektroenergetika fakültəsinin “Elektromexanika”  kafedrasının dosenti, eyni zamanda Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri dosent Turqay Hüseynov iştirak etdi və sertifikata layiq görüldü.
Layihə iştirakçıları konservatoriyada (Le Cnam- Knam)  yerləşən muzey və laboratoriyalarla yaxından tanış oldular və toplantılarda iştirak etdilər.

Home | News | Representative of SSU participated at the trainings in Paris city in the frame of ERASMUS + LPEB project
Yerləşdirilmə tarixi : 23 November 2016 10:41
Representative of SSU participated at the trainings in Paris city in the frame of ERASMUS + LPEB project
On 6-20 November Conservatoire National des arts et métiers (CNAM) was held trainings in the frame of ERASMUS + (Professional Bachelor in open and distance learning for the energy and environmental performance of buildings in the Russian Federation, China and Azerbaijan) project in Paris city of France. Project partners from Azerbaijan Republic Technical University, Azerbaijan University of Architecture and Construction, and Sumgayit State University participated at the meeting.
The project is based on modernization of  high education system and support to the internation alization in partner countries.
SSU was represented in KNAM (La CNAM) by  associated professor of Physics and Electro energetics faculty, head of International Cooperation Department Turgay Huseynov. He was awarded a certificate by CNAM.
Project participants attended at the meeting and visited to the museum and laboratories in CNAM (Le Cnam) Institute.