Əsas səhifə | Xəbərlər | Alimimiz Parisdə ERASMUS+ Layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimdə sertifikata layiq görüldü
Alimimiz Parisdə ERASMUS+ Layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimdə sertifikata layiq görüldü
Noyabrın 6-dan 20-dək Fransanın paytaxtı Paris şəhərində yerləşən İncəsənət və Sənətkarlıq üzrə Milli Konservatoriyada (Le Cnam – KNAM )  ERASMUS+ (Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji və ətraf mühit səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil formatında peşə bakalavrı)  layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti və Azərbaycan Texniki Universitetinin nümayəndələri iştirak etdilər.
Tərəfdaş ölkələrdə ali təhsil sisteminin modernləşdirilməsinə, mümkünlüyünə və beynəlmiləlləşdirilməsinə dəstək göstərmək məqsədilə həyata keçirilən layihə üzrə təşkil olunan təlimlərdə Fizika və elektroenergetika fakültəsinin “Elektromexanika”  kafedrasının dosenti, eyni zamanda Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri dosent Turqay Hüseynov iştirak etdi və sertifikata layiq görüldü.
Layihə iştirakçıları konservatoriyada (Le Cnam- Knam)  yerləşən muzey və laboratoriyalarla yaxından tanış oldular və toplantılarda iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудник университета получил сертификат за участие в тренингах в рамках проекта ERASMUS + в Париже
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Ноябрь 2016 10:41
Сотрудник университета получил сертификат за участие в тренингах в рамках проекта ERASMUS + в Париже
6-20 ноября в Париже в Национальной консерватории по искусству и мастерству (LeCnam–Knam) были проведены тренинги в рамках проекта ERASMUS+(Прикладной бакалавриат по открытому и дистанционному образованию по направлению подготовки «Энергоэффективность и экологичность в строительстве в РФ, Китае и Азербайджане), в которых приняли участие представители Сумгаитского государственного университета, Азербайджанского архитектурно–строительного института и Азербайджанского технического университета.
В учениях по проекту, осуществляемому с целью содействия модернизации и интернационализации системы высшего образования в странах участницах, принял участие доцент кафедры электромеханики факультета  физики и электроенергетики Тургай Гусейнов,  который  одновременно является и заведующим отделом международного  сотрудничества.
Участники проекта посетили музеи и лаборатории, расположенные в Консерватории (LeCnam – Knam), ознакомились с их работой. Они также принимали участие в мероприятиях, проводимых в рамках проекта.