Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+layihəsi çərçivəsində növbəti təlim keçirildi
Dekabrın 1-də SDU-da “Rusiya, Çin və Azərbaycanda binaların enerji səmərəliliyi və effektivliy iüzrə peşə bakalavrı hazırlığı (LPEB) ERASMUS +” layihəsi çərçivəsində “Açıq və distant təhsilin tətbiqi ilə bakalavr dərəcəli diplom” mövzusunda təlim keçirildi.
Təlimdə Avropa Komissiyasından Anne Delaballa, Azərbaycan Texniki Universitetindən layihənin koordinatoru professor Həsən Hüseynov, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin inspektoru dosent Namiq Hüseynov, SDU tərəfdən layihənin meneceri dosent Qafar Atayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri dosent Turqay Hüseynov, həmin şöbənin əməkdaşı Samirə Məmmədova, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədova, layihənin rennavatorları dosentlər Aşura Həşimova, Gülağa Ələsgərov, texnika üzrə elmləri doktorları  Nadir Hacıbalayev, Sevil Abdullayeva və Karyera Mərkəzinin əməkdaşı Leyla Ələkbərova iştirak etdilər.
Avropa eksperti Anne Delaballa “Akkreditasiya proseduru” sənədinin doldurulması haqqında ətraflı məlumat verdi, yeni yaradılacaq ixtisasda təhsil alacaq tələbələrin yerli və xarici müəssisələrdə təcrübə keçməsi məsələləri müzakirələr olundu.

Home | News | Seminar was held in SSU in the frame of ERASMUS+ project
On 1 December SSU organized a seminar titled “Bachelor diploma in the result of open and distance learningimplementation” in the frame of ERASMUS + LPEB (Professional Bachelor in open and distance learning for the energy and environmental performance of buildings in the Russian Federation, China and Azerbaijan) project.
Anne Delaballa from European Commission, project coordinator from Azerbaijan Technical University prof. Hesen Huseynov, inspector of the International Relations Office associated prof. Namig Huseynov, manager of the project from SSU associated prof. Gafar Atayev, head and staff member of International Cooperation Office of SSU associated prof. Turgay Huseynov and Samira Mammadova, dean of Physics and Electro energetics faculty associated prof.Tamella Ahmedova, rennavators of the projects from SSU associated prof. Ashura Hashimova, associated prof.Gulaga Alesgerov, Nadir Hajıbalayev, Sevil Abdullayeva and employee of SSU Caree Center Leyla Alekberova participated in the seminar.
European expert Anne Delaballa explained how to fill in the document“Accreditation procedure”,training experience of the students who will study in the new specialty in local and foreign enterprises were discussed in the seminar.