Fevralın 14-də universitetdə “Elektron İdarəetmə sisteminin” prezentasiyası keçirildi. Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov, professor-müəllim heyəti və struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən prezentasiyada Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev çıxış edərək bildirdi ki,  Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2013-cü il 24 oktyabr tarixli sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası” təhsilin informatlaşdırılmasını mühüm vəzifə kimi qarşıya qoymuşdur. Bütün bunlar dövlətimizin təhsilin inkişafına göstərdiyi böyük qayğının nəticəsidir. Prorektor onu da qeyd etdi ki, rektor professor Elxan Hüseynovun rəhbərliyi ilə universitetimizdə qabaqcıl texnologiyaların və idarəetmə üsullarının, innovasiyaların tətbiqinə başlanılıb. Məqsəd şəffaf və səmərəli təhsil mühitinin yaradılması, təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi üçün innovativ texnologiyaların tətbiq edilməsidir.
Elektron İdarəetmə sistemi haqqında Proqram və sistem təminatı şöbəsinin müdiri Vüsal Haqverdiyev slaydla iştirakçılara məlumat verərək bildirdi ki, sistem vasitəsilə müəllim və tələbə heyətinin qeydiyyatı, onların idarə olunması, tədris planlarının, fənlərin dərs cədvəllərinin yaradılması, tələbələrin qiymətləndirilməsi, imtahanların, habelə kitabxana işinin və mühasibatlığın aparılması, insan resurslarının mərkəzləşdirilmiş saxlanılma qaydaları avtomatlaşdırılır və elektron qaydada təşkil olunur.
Təqdimatda rektor professor Elxan Hüseynov son zamanlar universitetdə görülən işləri yüksək qiymətləndirərək bildirdi ki, bu layihə də əldə etdiyimiz uğurlardan biridir. Elektron idarəetmə sisteminin tətbiqi universitetdə təhsilin və tədris prosesinin keyfiyyətini daha da yüksəltməyə təminat verəcək.
Təqdimatın sonunda  yeni proqramla işləmə qaydalarının mənimsənilməsi ilə bağlı treninqlərin keçirilməsi məsələsi də müzakirə olundu.

Главная страница | Новости | В университете состоялась презентация электронной системы управления
Презентация была проведена в университете 14 февраля при участии ректора профессора Эльхана  Гусейнова. Выступивший на мероприятии проректор по заочному, дистантному и дополнительному образованию доцент Атаев Гафар сказал, что указ Президента Азербайджанской Республики о «Государственной стратегии по развитию образования в Азербайджанской Республике» от 24 октября 2013 года выдвинул на первый план задачу о применении информационных технологий в процессе образования, которому уделяется особое внимание в стране. Проректор отметил, что под руководством ректора профессора Эльхана Гусейнова в нашем университете проводится большая работа по внедрению в учебный процесс инноваций, передовых  технологий и методов управления. Это всё будет способствовать созданию прозрачной и эффективный среды образования и повышению качества учебного процесса.
Зав. отделом программ и систем обеспечения Вюсал Ахвердиев продемонстрировал слайд о системе электронного управления и отметил, что она позволит автоматизировать и в электронном порядке организовать списки преподавательского и студенческого состава, оформить учебные планы и расписания занятий, проводить экзамены и оценивание студентов. рограмма может быть использована в работе библиотеки и бухгалтерии университета.
Ректор профессор Эльхан Гусейнов в своем выступлении сказал, что в университете за последнее время проводится большая работа по многим направлениям, а проект, презентацию которого мы проводим сегодня, очередной наш успех. Применение электронной системы управления позволит обеспечить более высокое качество образования и учебного процесса.
В заключение был обсужден вопрос проведения тренингов по усвоению правил работы с программой электронной системы управления.