Fevralın 23-də dünyanın ən tanınmış elmi-analitik informasiya təminatçısı olan “Thomson Reuters” şirkətinin nümayəndəsi Aygün Babazadə Sumqayıt Dövlət Universitetində professor-müəllim heyəti ilə görüşdü.
Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov qonağı salamladı və qeyd etdi ki, ki, Təhsil Nazirliyi ilə “Thomson Reuters” şirkətinin elmi tədqiqatlar və intellektual mülkiyyət şöbəsi arasında əməkdaşlıq müqaviləsinə  əsasən, Azərbaycanın 40-dan çox ali təhsil müəssisəsi Təhsil Nazirliyinin sifarişi əsasında dünyada məşhur elmi istinad indeksi olan “Thomson Reuters Web of Science” platformasına çıxış əldə etdi. Bu əməkdaşlıq  Azərbaycanda elmi fəaliyyətin inkişafına, onun keyfiyyət səviyyəsinin yüksəlməsinə və ölkəmizin elmi nüfuzunun dünyada  gücləndirilməsinə zəmin yaradır. Prorektor onu da bildirdi ki, bu layihə vasitəsilə ali təhsil müəssisələri üçün qlobal elmi baza olan “Web of Science” platformasına və “İnCites” bazasına çıxış imkanlarının yaradılması böyük əhəmiyyət kəsb edir. “Thomson Reuters”ə qoşulmaqla  alimlərimiz dünyanın nüfuzlu elmi jurnallarına çıxış əldə etmək imkanı qazanacaqlar.
“Thomson Reuters” portalının Azərbaycan üzrə nümayəndəsi Aygün Babazadə proqram, bu bazaya daxil olan jurnallarda məqalələrin dərci qaydaları haqqında məlumat verdi, axtarış vasitələrindən istifadənin daha səmərəli yollarından danışdı, saytdan istifadə əyani olaraq nümayiş etdirdi.

Home | News | The representative of “Thomson Reuters” made a presentation in SSU.
Mrs. Ayguna Babazade, the representative of popular analytical- scientific information provider “Thomson Reuters” made a presentation for the academic staff of the university on February 23. The vise-rector on Sciences and Innovations Mr. Ramazan Mammadov welcomed the guest and notified that: “more than 40 high schools will be able to access the platform of Thomason Reuters Web of Science on the basis of cooperation agreement between The Ministry of Education of Azerbaijan Republic and Department of Intellectual Property and Science Business of Thomson Reuters. The Thomson Reuters is a very popular citation  indexing service worldwide. This agreement will bring about the growth of scientific activity and improvement of its quality in Azerbaijan. So, it is very good chance to grow up the reputation of Azerbaijan in the world”. The speaker noted as well that the access to the platform Web of Science and InCites database will provide an opportunity to our scholars in order to be familiar with the popular scientific journals of the world.
The representative of “Thomson Reuters” portal to Azerbaijan, Mrs. Aygun Babazade widely spoke about the rules and methods of using of the web site. Namely she presented ways how to publish the articles in the journals, how to manage with the effective ways of searching ant etc.