Fevralın 23-də dünyanın ən tanınmış elmi-analitik informasiya təminatçısı olan “Thomson Reuters” şirkətinin nümayəndəsi Aygün Babazadə Sumqayıt Dövlət Universitetində professor-müəllim heyəti ilə görüşdü.
Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov qonağı salamladı və qeyd etdi ki, ki, Təhsil Nazirliyi ilə “Thomson Reuters” şirkətinin elmi tədqiqatlar və intellektual mülkiyyət şöbəsi arasında əməkdaşlıq müqaviləsinə  əsasən, Azərbaycanın 40-dan çox ali təhsil müəssisəsi Təhsil Nazirliyinin sifarişi əsasında dünyada məşhur elmi istinad indeksi olan “Thomson Reuters Web of Science” platformasına çıxış əldə etdi. Bu əməkdaşlıq  Azərbaycanda elmi fəaliyyətin inkişafına, onun keyfiyyət səviyyəsinin yüksəlməsinə və ölkəmizin elmi nüfuzunun dünyada  gücləndirilməsinə zəmin yaradır. Prorektor onu da bildirdi ki, bu layihə vasitəsilə ali təhsil müəssisələri üçün qlobal elmi baza olan “Web of Science” platformasına və “İnCites” bazasına çıxış imkanlarının yaradılması böyük əhəmiyyət kəsb edir. “Thomson Reuters”ə qoşulmaqla  alimlərimiz dünyanın nüfuzlu elmi jurnallarına çıxış əldə etmək imkanı qazanacaqlar.
“Thomson Reuters” portalının Azərbaycan üzrə nümayəndəsi Aygün Babazadə proqram, bu bazaya daxil olan jurnallarda məqalələrin dərci qaydaları haqqında məlumat verdi, axtarış vasitələrindən istifadənin daha səmərəli yollarından danışdı, saytdan istifadə əyani olaraq nümayiş etdirdi.

Главная страница | Новости | Представитель “Thomson Reuters” побывал в СГУ
23 февраля состоялась встреча профессорско-преподавательского состава с представителем известного научно-аналитического провайдера  “Thomson Reuters” Айгюн Бабазаде.
Проректор по науке и инновациям профессор Мамедов Рамазан приветствовал гостью и отметил, что  на основе договора о сотрудничестве между Министерством образования и отделом научных исследований и интеллектуальной собственности компании “Thomson Reuters” , более 40 вузов Азербайджана на основе заявок Министерства образования получили доступ к информации портала “Thomson Reuters Web of Science”, который является основным индексом ссылок в мире. Это сотрудничество  будет способствовать развитию научной деятельности в Азербайджане, повышению её качества и научного авторитета нашей страны в мире. Проректор подчеркнул, что выход на «Web of Science» и “İnCites”, являющихся глобальной научной базой для учреждений высшего образования, имеет большое значение, т.к. теперь наши ученые приобретут доступ к самым авторитетным научным журналам мира.
Представитель портала  “Thomson Reuters” в Азербайджане Айгюн Бабазаде  рассказала о его программе,  об условиях публикации поступивших в журнал статей, о более эффективных  путях использования средств поиска. А. Бабазаде продемонстрировала использование сайта.