Əsas səhifə | Xəbərlər | Beynəlxalq layihələr çərçivəsində əməkdaşlığımız davam edir
Qafar Atayev: Layihə çərçivəsində əldə olunmuş nailiyyətlərin təqdimatları təqdim olunmuş, gələcək strateji fəaliyyət planları müzakirə edilmişdir...
Müştərək layihələrin gerçəkləşdirilməsi beynəlxalq əlaqələrin inkişafına kadr potensialının möhkəmlənməsinə töhfələr verir. Bu məqsədlə universitetimizin Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektoru dos. Qafar Atayev martın 6–dan 10-dək Sevilya Universitetində “Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji və ekoloji səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil formasında peşə bakalavrı”  layihəsi çərçivəsində  növbəti seminarlarda  iştirak etmişdir.
Səfər barədə əməkdaşımıza ətraflı məlumat verən Q.Atayev Sumqayıt Dövlət Universiteti üçün seçilmiş “Binaların elektrik təchizatı” ixtisası üzrə akkreditasiya üçün hazırlanmış dosyenin ilkin variantının, işlənmiş Peşə kartlarının və modul prinsipi üzrə Peşə təhsili üçün vacib olan seçilmiş tədris metodiki və maddi-texniki vasitələrin təqdimatını keçirmişdir.
Bundan başqa layihə çərçivəsində görülmüş işlər, 6-20 noyabr 2016-cı il tarixlərində Avropadan Azərbaycan üçün referen Univerisitet təyin olunmuş Fransanın CNAM universitetində təkmilləşmə kurslarında iştirak etmiş müəllimlərin yerlərdə hər seminarda 15 əməkdaş olmaqla 3 seminarların  keçirildiyi barədə məlumat-hesabat vermiş, distant təhsilin regionlarda necə qurulacağı haqda işçi planlar,  ikili və ya birgə diplomların reallaşdırılması üçün mövcud problemlər, layihə çərçivəsində əldə olunmuş nailiyyətlərin yayılması üsulları müzakirə edilmiş, layihənin vebsaytın, reklam xarakterli materialların hazırlanmasının, məharət(ustalıq) siniflərinin təşkil edilməsinin vacibliyi vurğulanmışdır.
Daha sonra layihənin maliyyə hesabatlarına baxılmış və gələcək strateji fəaliyyət planı müzakirə edilmiş, layihə çərçivəsində alınacaq avadanlıqlar, yeni ixtisas üçün tələbə qəbulunun planlaşdırılması, ixtisas üçün resurs mərkəzlərinin yaradılması müzakirə olunmuşdur.

Главная страница | Новости | Продолжается сотрудничество в рамках международных проектов
Гафар Атаев: Достижения в рамках проекта представлены, планы будущей стратегической деятельности обсуждены.
Выполнение совместных проектов способствует развитию международных связей и укреплению кадрового потенциала. Проректор по заочному, дистантному и дополнительному образованию доц. Гафар Атаев побывал 6-10марта в университете Севилья  на очередном семинаре в рамках проекта «Открытая  и дистантнаяформа обучения бакалавров по энергетической и экологической эффективности зданий в Российской Федерации, Китае и Азербайджане».
Доц. Гафар Атаев подробно рассказал о поездке и представил начальный вариант досье, подготовленного для аккредитации по специальности «Электрическое снабжение зданий», выбранного для Сумгаитского государственного университета, и разработанные по картам специальности и модульному принципу учебно-методические и материально-технические средства.
Кроме этого, проректор сообщил, что 6-20 ноября 2016 года в университете CNAM Франции, назначенного референтом Азербайджана от Европы, проводились курсы усовершенствования для 15 преподавателей, которые провели на местах 3 семинара. Гафар Атаев рассказал о рабочих планах, которые будут составлены для дистантного образования в регионах, о проблемах в области получения дипломов от двух учебных заведений, создании веб-сайта проекта, подготовке материалов рекламного характера, организации мастер–классов для студентов.
Далее были обсуждены финансовые отчеты проекта, стратегический план деятельности по проекту, приобретение оборудования в рамках проекта, планирование приема студентов по новой специальности, создание ресурсного центра.