Əsas səhifə | Xəbərlər | Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş “Əbədiyaşar Öndər” adlı tədbir keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 05 May 2017 16:47
Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş “Əbədiyaşar Öndər” adlı tədbir keçirildi
Müstəqil Azərbaycan Respublikasının qurucusu, ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ilə əlaqədar olaraq universitetimizdə silsilə tədbirlər keçirilir. Məhz bu dahi şəxsiyyətin sayəsində Azərbaycan dönməz müstəqilliyə, inkişafa və rifaha qədəm qoymuşdur. Mayın 5-də Kimya və biologiya ilə Fizika və elektroenergetika fakültələrinin birgə təşkilatçılığı ilə ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş “Əbədiyaşar Öndər” adlı tədbir keçirildi.
Tədbirdə çıxış edən Kimya və biologiya, Fizika və elektroenergetika fakültələrinin dekan müavinləri Sabir Ələkbərov, Könül Hacıyeva, Kimya və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dos.Musa Mustafayev çıxışlarında ümummilli lider Heydər Əliyevin xidmətlərindən, o cümlədən təhsillə bağlı siyasətindən danışaraq, bu siyaətin hazırda prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini bildirdilər.
Tələbə Gənclər Təşkilatının sədr müavini Əli Miriyev, Kimya və biologiya fakültəsinin tələbələri Məhəbbət Hüseynov, Gülüzər Xudayarova, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin tələbəsi Qivami Səfərəliyev çıxışlarında əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan gənclər siyasətindən, bu sahədə görkəmli dövlət xadiminin misilsiz xidmətlərindən söz açaraq bildirdilər ki, gənclər siyasəti əsrlər boyu xalqımızın malik olduğu milli mənəvi dəyərlər əsasında, müstəqillik, dövlətçilik, azadlıq və onların qorunması uğrunda mübariz ruhlu gənc nəslin yetişdirilməsindən ibarət olub.  Ümummilli Lider hər zaman gənclərin imkan və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib, onların problemlərinin həlli istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə xüsusi önəm verib, bu siyasəti müstəqil Azərbaycan dövlətinin ən mühüm fəaliyyət istiqamətlərindən biri kimi dəyərləndirib.

Главная страница | Новости | Проведено мероприятие «Вечно живой общенациональный лидер» , посвященное 94-ой годовщине со дня рождения Гейдара Алиева
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Май 2017 16:47
Проведено мероприятие «Вечно живой общенациональный лидер» , посвященное 94-ой годовщине со дня рождения Гейдара Алиева
В университете проводится цикл мероприятий, посвященных 94-ой годовщине создателя суверенной Азербайджанской Республики, общенациональному лидеру Гейдару Алиеву. Благодаря именно этой гениальной личности Азербайджан обрел независимость,  вступил на путь развития, добился благосостояния. 5 мая состоялось мероприятия «Вечно живой общенациональный лидер», посвященный 94-ой годовщине со дня рождения Гейдара Алиева,  организованный совместно факультетами химии и биологии,  а также - физики и электроэнергетики.
Выступившие зам. деканов факультетов Сабир Алекперов,  Кёнуль Гаджиева,  зав. кафедрой химии и методики её преподавания доц. Муса Мустафаев рассказали о заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева перед азербайджанским народом,  о политике, проводимой им в области образования. Было отмечено, что политической курс Гейдара Алиева успешно продолжает Президент Ильхам Алиев.
Зам. Студенческой молодежной организации Али Мириев и студенты факультетов химии и биологии и физики и электротехники Мохаббат Гусейнов,  Гюлюза Худаярова, Гивами Сафаралиев рассказали о молодежной политике,  основы которой заложил общенациональный лидер,  о его неоценимых заслугах перед государством и народом Азербайджана.  Выступившие отметили, что молодежная политика нашей страны  всегда строится на национальных ценностях, на стремлении вырастить молодое поколение в духе независимости,  свободы, любви к народу и уважении к государству. Общенациональный лидер всегда высоко ценил способную молодежь, решал их проблемы и считал молодежную политику приоритетным направлением государственной политики.