Təhsil naziri cənab Mikayıl Cabbarov sentyabrın 30-da Sumqayıt  şəhərinə səfər etdi.
Öncə nazir Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı cənab Zakir Fərəcovla görüşdü, onlar xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edərək önünə gül dəstələri düzdülər, əziz xatirəsini ehtiramla yad etdilər.
Sonra təhsil naziri cənab Mikayıl Cabbarov Sumqayıt  şəhərindəki Heydər Əliyev Mərkəzində Abşeron, Zəngilan, Kəlbəcər Qubadlı və Sumqayıt  sakinlərini qəbul etdi. Müvafiq şəhər və rayonların təhsil şöbələri müdirlərinin, həmçinin nazirliyin digər əlaqədar struktur rəhbərlərinin də qatıldıqları qəbulda  ümumilikdə 50-dək vətəndaşın müraciətinə baxıldı.
Mərkəzin konfrans zalında keçirilən qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətlərinə əsasən tələbələrin ali və orta ixtisas məktəbindən digərinə köçürülməsi, müəllim yerdəyişmələri, işlə təminat, ali təhsil müəssisələrində ödəniş problemləri və s. məsələlər müzakirə olundu.
Nazir qəbula gələn hər bir vətəndaşı fərdi dinlədi, bir çox müraciətlər yerindəcə həllini tapdı. Bir sıra məsələlərlə əlaqədar nazirliyin müvafiq qurumlarına tapşırıqlar verildi, bəziləri isə araşdırılması məqsədilə nəzarətə götürüldü. Nazirliyin səlahiyyətlərinə aid olmayan məsələlər aidiyyatı orqanlara çatdırılması üçün qeydiyyata alındı.
Qəbula gələnlər mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri tərəfindən mütəmadi olaraq bölgələrdə vətəndaşların qəbulunun təşkilindən razı qaldıqlarını söylədilər, yaradılan şəraitə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Главная страница | Новости | Министр образования Микаил Джаббаров принял жителей Сумгаита
Министр образования Микаил Джаббаров побывал 30 сентября в Сумгаите. Он встретился с главой исполнительной власти города Закиром Фараджевым. Они почтили память общенационального лидера Гейдара Алиева, возложив цветы к его памятнику.
Затем министр образования принял жителей Апшерона, Зангилана,  Кельбеджара, Губатлы и Сумгаита в Центре Гейдара Алиева. На приеме, в котором участвовали заведующие отделами образования соответствующих районов и руководители структур министерства, было рассмотрено до 50-ти обращений граждан.
Приём был организован в конференц-зале Центра. Обращения граждан в основном содержали такие вопросы, как перевод студентов из одного вуза в другой, смена места работы учителей, обеспечение работой, проблема оплаты обучения в высших школах и т.д.
Каждого из граждан,  участвующих на приёме, министр образования выслушал лично. Многие вопросы были решены на месте. По некоторым вопросам были даны поручения соответствующим подразделениям министерства образования, а некоторые взяты на контроль для рассмотрения. Вопросы, не относящиеся к компетенции министерства,  были взяты на учет для передачи в соответствующие органы.
Присутствующие на приеме граждане,  выразили удовлетворение по поводу того,  что руководители центральных исполнительных органов систематически проводят подобные встречи в различных районах страны и поблагодарили Президента Азербайджана Ильхама Алиева за создание условий для подобных мероприятий.