Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycanın qazandığı böyük uğurlar Heydər Əliyev dühasının bəhrəsidir
Fakültənin dekanı dosent Mahal Muradov çıxış edərək ulu öndər Heydər Əliyevin xalqımız qarşısındakı tarixi xidmətlərindən, dövlətçiliyimizin qorunması naminə həyata keçirdiyi daxili və xarici siyasətdən danışdı. Natiq onu da qeyd etdi ki, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, ümummilli lider Heydər Əliyev ölkəmizin iqtisadi və siyasi xəttini müəyyənləşdirib, respublikamızın inkişaf etməsi üçün əhəmiyyətli layihələr həyata keçirib, mədəniyyətimizə, elmimizə, təhsilimizə xüsusi diqqət və qayğı göstərib.
Tədbirdə şair-publisist Əvəz Mahmud Lələdağ və tələbələr çıxış edərək Ulu Öndərin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi hər iki dövrdə ölkəmizin tərəqqisi, dövlətçiliyimizin möhkəmləndirilməsi, milli kadr hazırlığı, Azərbaycan həqiqətlərinin dünyaya çatdırılması, milli mənəvi dəyərlərimizin təbliği və qorunması sahəsində görülən işlərdən söhbət açdılar.
Vurğuladılar ki, Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən Heydər Əliyev siyasətinin uğurla həyata keçirilməsi müstəqilliyimizi möhkəmləndirir, dövlətçiliyimizi qüdrətləndirir və nəticədə beynəlxalq aləmdə Azərbaycan Respublikasının rolunu və nüfuzunu artırır.
Sonda ümummilli lider Heydər Əliyevin mənalı həyatı və çoxşaxəli siyasi fəaliyyətinə həsr edilmiş sənədli film nümayiş olundu.

Home | News | Great Achievements of Azerbaijan are Associated with Heydar Aliyev’s Name
Associate professor Mahal Muradov, the dean of the Faculty widely spoke about historical services of Heydar Aliyev and his domestic and foreign policy run for preserving our statehood. He also notified that, Heydar Aliyev, the founder of modern independent Azerbaijan, determined the economic and political policy of our country, conducted significant projects for the development of our Republic and paid special attention and care to our culture, science and education.
Poet-publicist Avaz Mahmud Laladagh and the students spoke about the works done in the rule of Heydar Aliyev for the growth of our country, for strengthening our statehood and national cadre preparation, for expressing realities of Azerbaijan to the world, for promoting and preserving our national and spiritual values.
The speakers emphasized that, successful realization of the policy of Great leader by President Ilham Aliyev strengthens our sovereignty, reinforces statehood and increases the role and reputation of Azerbaijan Republic in the international arena.
In the end the documentary was demonstrated devoted to the life and political activity of Heydar Aliyev.