Əsas səhifə | Xəbərlər | Erasmus+LPEB layihəsinin növbəti təlimi
Universitetimizin bir qrup nümayəndə heyəti, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov, Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, İnformasiya Texnologiyalar Mərkəzinin mühəndis sistem texniki Anar Dünyamalıyev fevralın 19-dan 23-dək  Azərbaycan Texniki Universitetində keçirilən “Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji, ekoloji səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil formatında peşə bakalavrı” ERASMUS+LPEB layihəsinin beynəlxalq pilot qrupunun 3-cü seminarında iştirak etdilər.Seminarda həmçinin İtaliyanın ölkəmizdəki səfiri Auqusto Massarini və layihədə iştirak edən 8 ölkədən- Fransadan-3, İtaliyadan-3, Almaniyadan-1, İspaniyadan-1, Bolqarıstandan-1, Rusiya Federasiyasından-13, Çin Xalq Respublikasından-3, Azərbaycandan-5, universitet və təşkilat təmsil olundu.
Tədbirdə seminarın proqramının təqdimatı keçirildi. 2017-2018-ci tədris ilində pilot ixtisaslar üzrə tələbə qəbulunun nəticələri və 2018-2019-cu il üçün qəbul planı, fasiləsiz təhsil sisteminin modullarının və təhsil alan istehsalat nümayəndələrinin təqdimatı, layihənin WEB saytın təqdimatı(FR, RU və CN dillərində), binaların enerji səmərəliliyi üzrə Sahibkarlıq modulu, reallaşdırılmış və reallaşdırılacaq emalatxanaların təqdimatı, pilot ixtisaslar üzrə hər bir universitetdə istifadə edilən kiber məkan, tədris planı və istifadə olunan resursların təqdimatı, ikili diplom müqavilələrinin və təklif olunan mobillik layihələrinin təqdimatı, xronoqramın təqdimatı və dəqiqləşdirilməsi, tərəfdaş universitetlər arasında qarşılıqlı fəaliyyətin planlaşdırılması, regional pilot qruplarının və koordinasiya missiyalarının planlaşdırılması ilə əlaqədar mövzular müzakirə olundu.

Главная страница | Новости | Очередной семинар по проекту Erasmus+LPEB
Группа сотрудников Сумгаитского государственного университета в лице проректора по организации учебного процесса и учебным технологиям доцента Натига Талыбова, проректора по заочному, дистантному и дополнительному образованию доцента Гафара Атаева,  зав.Отдела международного сотрудничества Самиры Мамедовой, зав.кафедрой электромеханики доцента Тургая Гусейнова, зав.Научной частью доцента Самира Оруджева,  системного инженера –техника Центра информационных технологий Анара Дуньямалыева приняли участие в 3-ем семинаре по пилотному проекту Erasmus+LPEB «Открытая и дистантная форма обучения  специальности бакалавра по энергетической и экологической эффективности зданий в Российской Федерации,  Китае и Азербайджане»,  состоявшемуся 19-23 февраля в Азербайджанском техническом университета.
В работе семинаре также приняли участие посол Италии в Азербайджане Аугусто Массари,  университеты и организации 8-ми стран,  участвующих в проекте: Франция 3, Италия 3, Германия 1,  Испания 1,  Болгария 1,  Российская Федерация 13,  Китайская Народная Республика 3,  Азербайджанская республика 5.
На мероприятии состоялись презентации: программы семинара,  результатов приема студентов по пилотному проекту в 2017-2018-ом учебном году,  плана приема на 2018-2019-ые годы,  модулей системы непрерывного образования, WEB сайтов  проекта (на французском,  русском и китайском языках), модулей предпринимательских мастерских реализованных и реализуемых в будущем проектов по  энергетической эффективности зданий,  киберпространства по пилотным проектам,  рабочих программ, используемых ресурсов,  предлагаемых мобильных программ по двойным дипломам,  уточнению хронограммы.
Были обсуждены планы взаимодействия университетов  партнёров и вопросы, связанные с планированием работы  региональных пилотных групп и координационных миссий.
В заключение зарубежные гости поделились своими впечатлениями о состоянии высшего образования в Азербайджане.