SDU-da Keyfiyyətə nəzarət  və Qiymətləndirmə Mərkəzinin yaradılması və inkişafı ERASMUS +layihəsi çərşivəsində tələbələr arasında sorğu keçirildi
Sumqayıt Dövlət Universiteti Avropa Komissiyası tərəfindən bu il qalib olmuş beynəlxalq ERASMUS+layihəsinin tərəfdaşı qismində çıxış edir. Layihənin xarici partnyorları Litva Sosial Elmlər Kolleci, İspaniyanın Alikante Universiteti, İsveç Texniki Universiteti və Birləşmiş Krallıq Universitetidir. SDU-nun Bakı Biznes Universiteti ilə tərəfdaşlıq etdiyi  bu nüfuzlu layihə Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafını nəzərdə tutur. Sözügedən ERASMUS+ layihəsi cərcivəsində imzalanmış müqavilənin əsas məqsədi  Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafıdır.
Layihənin uğurla həyata keçirilməsi üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinin Humanitar işlər üzrə prorektoru dosent Ramiz Huseynovun  rəhbərliyi ilə və layihə heyətinin üzvləri, Menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov, baş mühasibin müavini Rəvan Rzayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova və Keyfiyyətə Nəzarət və Qiymətləndirmə bölməsinin əməkdaşı Sədaqət Fətullayevanın nəzarəti ilə aprelin 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin  tələbə heyəti arasında sosioloji sorğu keçirildi. Qeyd etmək lazımdır ki, sorğu layihənin iş planına əsasən aparıldı.
43 sualdan ibarət sorğuya universitetin 7 fakültəsindən, təhsilin bakalavr, magistratura və doktorantura pilləsində təhsil alan magistrant və doktarantlar  cəlb olundu. Sorğu hər bir fakültənin kompüterlərlə təchiz olunmuş auditoriyalarında layihənin heyət üzvlərinin müşayiəti ilə keçirildi. Sorğuda tələbələrin iştirakı tamamilə obyektiv, demokratik və şəffaf prinsiplər əsasında aparıldı.

Home | News | A SURVEY WAS CONDUCTED AT SSU AMONG STUDENTS IN THE FRAMEWORK OF ESTABLISHMENT AND DEVELOPMENT OF QUALITY CONTROL AND EVALUATION CENTER ERASMUS+ PROJECT
Yerləşdirilmə tarixi : 03 April 2018 18:20
A SURVEY WAS CONDUCTED AT SSU AMONG STUDENTS IN THE FRAMEWORK OF ESTABLISHMENT AND DEVELOPMENT OF QUALITY CONTROL AND EVALUATION CENTER ERASMUS+ PROJECT
This year, SSU is a partner of ERASMUS + project which has been a winner by European Commission. Foreign partners are Lithuanian Social Sciences College, University of Alicante of Spain, Swedish Technical University and University of United Kingdom. SSU cooperates with Baku Business University in this project and intends creation and development of quality assurance centers. The main purpose of the agreement signed in the framework of foregoing ERASMUS + project is creation and development of quality assurance centers in higher education institutions of Azerbaijan.
For successful implementation of the project a social survey was conducted on April 2, at Sumgayit State University with the leadership of vice-rector for Humanitarian issues of SSU docent Ramiz Huseynov and with the supervision of project staff members, head of Management department docent Galib Huseynov, deputy chief accountant Ravan Rzayev, head of International cooperation office Samira Mammadova and co-worker of Quality Control and Evaluation Section Sadagat Fatullayeva. It should be noted that the survey was conducted according to the project work plan.
The survey consisted of 43 questions and bachelor, master and PhD students were involved in it. It was conducted in auditoria of every faculty provided with computers and accompanied by project staff members.