SDU-da Keyfiyyətə nəzarət  və Qiymətləndirmə Mərkəzinin yaradılması və inkişafı ERASMUS +layihəsi çərşivəsində tələbələr arasında sorğu keçirildi
Sumqayıt Dövlət Universiteti Avropa Komissiyası tərəfindən bu il qalib olmuş beynəlxalq ERASMUS+layihəsinin tərəfdaşı qismində çıxış edir. Layihənin xarici partnyorları Litva Sosial Elmlər Kolleci, İspaniyanın Alikante Universiteti, İsveç Texniki Universiteti və Birləşmiş Krallıq Universitetidir. SDU-nun Bakı Biznes Universiteti ilə tərəfdaşlıq etdiyi  bu nüfuzlu layihə Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafını nəzərdə tutur. Sözügedən ERASMUS+ layihəsi cərcivəsində imzalanmış müqavilənin əsas məqsədi  Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafıdır.
Layihənin uğurla həyata keçirilməsi üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinin Humanitar işlər üzrə prorektoru dosent Ramiz Huseynovun  rəhbərliyi ilə və layihə heyətinin üzvləri, Menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov, baş mühasibin müavini Rəvan Rzayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova və Keyfiyyətə Nəzarət və Qiymətləndirmə bölməsinin əməkdaşı Sədaqət Fətullayevanın nəzarəti ilə aprelin 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin  tələbə heyəti arasında sosioloji sorğu keçirildi. Qeyd etmək lazımdır ki, sorğu layihənin iş planına əsasən aparıldı.
43 sualdan ibarət sorğuya universitetin 7 fakültəsindən, təhsilin bakalavr, magistratura və doktorantura pilləsində təhsil alan magistrant və doktarantlar  cəlb olundu. Sorğu hər bir fakültənin kompüterlərlə təchiz olunmuş auditoriyalarında layihənin heyət üzvlərinin müşayiəti ilə keçirildi. Sorğuda tələbələrin iştirakı tamamilə obyektiv, demokratik və şəffaf prinsiplər əsasında aparıldı.

Главная страница | Новости | В рамках проекта ERASMUS + среди студентов проведен опрос по созданию и развитию Центра контроля качества и оценивания
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Апрель 2018 18:20
В рамках проекта ERASMUS + среди студентов проведен опрос по созданию и развитию Центра контроля качества и оценивания
Сумгаитский государственный университет выступает в качестве партнёра, одержавшего победу в этом году международного проекта ERASMUS +.
Иностранными партнеры проекта являются Литовский колледж социальных наук, Университет Аликанте Испании, Шведский технический университет и Университет Объединенного Королевства. Проект, по которому СГУ сотрудничает с Бакинским университетом бизнеса,  предусматривает создание и развитие Центров обеспечения качества, что соответствует и целям проекта ERASMUS +.
С целью успешного осуществления проекта, под руководством проректора по гуманитарной работе доц. Рамиза Гусейнова и под контролем состава членов проекта зав. кафедрой менеджмента доц. Галиба Гусейнова,  зам. главного бухгалтера Равана Рзаева, зав. Отделом международного сотрудничества Самиры Мамедовой,  сотрудника Центра контроля качества и оценивания Садагат Фатуллаевой, 2 апреля в Сумгаитском государственном университет был проведен социологический опрос среди студентов.
Следует отметить,  что опрос был проведён согласно рабочему плану проекта и состоял из 43 вопросов. В опросе участвовали бакалавры,  магистранты и докторанты 7-ми факультетов. Опрос был проведен с участием состава членов проекта в аудиториях, оснащенных компьютерами,  в обстановке объективности и прозрачности.