Prezident seçkilərinin ilkin nəticələri açıqlandı
Bu gün keçirilən prezident seçkilərində 125 seçki dairəsi üzrə 5 min 641 seçki məntəqəsindən 5 min 201  seçki məntəqəsi, yəni seçki məntəqələrinin 92,2 faizi hesabat verdi.Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov bunu bu gün keçirilən mətbuat konfransında bildirdi. MSK sədri dedi ki, 3 milyon 959  min 553 bülletendən 3 milyon 723 min 278 bülleten sayıldı.Beləliklə, emal olunmuş bülletenlərə əsasən İlham Əliyev 86 faiz, Qüdrət Həsənquliyev 3,04  faiz, Sərdar Cəlaloğlu 3,02 faiz, Zahid Oruc 3,11 faiz, Hafiz Hacıyev 1,51 faiz, Araz Əlizadə 1,39  faiz, Fərəc Quliyev 1,18  faiz və Razi Nurullayev 0, 75 faiz səs topladı.
Qeyd edək ki, prezident seçkilərində seçici siyahılarında olan 5 milyon 314 min 365 seçicidən 3 milyon 959  min 553 nəfəri səs verdi, seçici fəallığı 74,51 faiz oldu.

Главная страница | Новости | Объявлены первичные результаты президентских выборов
Сегодня по проведению президентских выборов отчитались 5 тыс.201 избирательный пункт из 125 избирательных округов и 5 тыс.641 избирательного пункта,  то есть 92,2% избирательных пунктов. Председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Мазахир Панахов сказал об этом на пресс-конференции сегодня. Председатель ЦИК отметил,  что из 3 млн.959 тыс.533 бюллетеней  было засчитано 3 млн.723 тыс.278. Таким образом,  на основе обработанных бюллетеней Ильхам Алиев набрал 86 процентов голосов,  Гудрат Гасангулиев -3,4  процента,  Сардар Джалалоглу -3,02 процента,  Захид Орудж 3,11 процентов,  Хафиз Гаджиев -1,51 процент,  Араз Ализаде -1,39 процентов,  Фарадж Гулиев -1,18 процентов,  Рази Нуруллаев -0,75.
Следует отметить, что в списках избирателей числилось 5 млн. 314 тыс.365 человек,  из них проголосовало 3 млн. 959 тыс.553 избирателей, что составляет 74,51 процента.