2018-ci il aprelin 11-də Azərbaycanda keçirilən seçkilərdə cənab İlham Əliyevin prezident vəzifəsinə yenidən seçilməsi münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov təbrik teleqramı ünvanladı
AZƏRBAYCAN  RESPUBLİKASININ  PREZİDENTİ
ZATİ-ALİLƏRİ  İLHAM  ƏLİYEVƏ
Möhtərəm cənab Prezident! 2018-ci il aprelin 11-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində qazandığınız inamlı qələbə münasibətilə
Sizi  Sumqayıt Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri adından
təbrik  edirik! Qədirbilən xalqımız müdrik liderinə səs verdi!
Zati-Aliləri! Siz Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin ideyalarını  əzmlə həyata keçirərək Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmlənməsini uğurla davam etdirirsiniz. Azərbaycan Respublikası ictimai həyatın bütün sahələrində mühüm uğurlar qazanır, beynəlxalq aləmdə nüfuzunun artırılması yolu ilə qətiyyətlə irəliləyir. Bu uğurlar Sizin adınızla, Sizin rəhbərliyinizlə həyata keçirilən ardıcıl daxili və xarici siyasətlə bilavasitə bağlıdır. Siz ölkəmizin firavanlığı və çiçəklənməsi, dünya siyasi arenasında nüfuzunun və təsirinin möhkəmlənməsi üçün misilsiz işlər görürsünüz. Azərbaycan Respublikasının daha da inkişaf etməsinə yönəlmiş fədakar əməyiniz Sizə haqlı olaraq həm doğma ölkəmizdə, həm də onun hüdudlarından çox-çox uzaqlarda dərin hörmət qazandırmışdır.
Ölkəmizdə elm və təhsil sahələri də davamlı inkişaf mərhələsindədir. Azərbay¬can təhsili son illər ərzində aparılan məqsədyönlü islahatlar, həyata keçirilən layihələr nəticəsində beynəlxalq təhsil məkanına uğurla inteqrasiya edir, Sizin tövsiyə etdiyiniz kimi, xalqımızın neft kapitalı tədricən insan kapitalına çevrilir.
Möhtərəm cənab Prezident! Böyük məsuliyyət və qürur hissi ilə bildiririk ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti də inkişaf və yüksəliş yollarında inamla addımlayır. Sizi əmin edirik ki, universitetin hər bir üzvü Sizin əzmlə həyata keçirdiyiniz daxili və xarici siyasəti var gücü ilə dəstəkləyir və ətrafınızda daha sıx birləşir.
Zati-Aliləri! Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində qazandığınız növbəti inamlı qələbə münasibətilə Sizi bir daha təbrik edir, Sizə uzun ömür, möhkəm cansağlığı, firavanlıq, səadət, tükənməz yaradıcılıq enerjisi, Azərbaycan  xalqının rifahı naminə çoxşaxəli ali dövlət fəaliyyətinizdə yeni uğurlar diləyirik. Əminik ki, Sizin məqsədyönlü və çoxşaxəli fəaliyyə¬tiniz bundan sonra da Azərbaycan Respublikasının firavanlığına, onun beynəlxalq aləmdə nüfuzunun möhkəmlənməsinə və Azərbaycan xalqının rifahının yüksəlməsinə xidmət edəcəkdir.

Главная страница | Новости | Ректор Сумгаитского государственного университета профессор Эльхан Гусейнов отправил поздравительную телеграмму господину Ильхаму Алиеву по случаю его повторного избрания на пост президента на выборах 11 апреля 2018 года
Yerləşdirilmə tarixi : 12 Апрель 2018 16:55
Ректор Сумгаитского государственного университета профессор Эльхан Гусейнов отправил поздравительную телеграмму господину Ильхаму Алиеву по случаю его повторного избрания на пост президента на выборах 11 апреля 2018 года
ПРЕЗИДЕНТУ АЗЕРБАЙДЖАНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ
ЕГО ПРЕВОСХОДИТЕЛЬСТВУ ИЛЬХАМУ АЛИЕВУ
Уважаемый господин Президент, от имени профессорско –преподавательского и  студенческого состава Сумгаитского государственного университета поздравляем Вас с уверенной победой, одержанной Вами на президентских выборах  11 апреля 2018 года!
Наш  благодарный народ проголосовал за своего мудрого лидера!
Ваше Превосходительство, решительно претворяя в жизнь идеи общенационального лидера Гейдара Алиева, Вы успешно продолжаете укреплять азербайджанскую государственность. Азербайджанская Республика добивается успехов во  всех областях общественной жизни и уверенно следует по пути повышения своего международного авторитета. Успехи республики во внешней и внутренней политике непосредственно связаны с Вашим именем. Вы проводите  беспримерную работу по благосостоянию и процветанию, повышению авторитета и влияния нашей страны на международной политической арене. Ваш самоотверженный труд,  направленный на дальнейшее развитие Азербайджанской Республики,  справедливо снискали к Вам уважение и в родной стране, и далеко за её пределами.
Наука и образование в стране тоже находятся на стадии устойчивого развития. В результате осуществляемых в Азербайджане за последние годы целенаправленных реформ и проектов, азербайджанское образование успешно интегрирует в международное образовательное пространство. Как Вы и рекомендуете, нефтяной капитал нашей страны постепенно превращается в человеческий капитал.
Уважаемый господин Президент! С чувством большой ответственности и гордости мы заявляем, что и Сумгаитский государственный университет уверенно шагает по пути развития и творческого подъёма. Мы уверяем Вас, что каждый член коллектива нашего университета  полностью поддерживает внешнюю и внутреннюю политику, которую Вы с большой самоотдачей претворяете в жизнь, и еще теснее сплачивается вокруг своего Президента.
Ваше Превосходительство! Еще раз поздравляем с уверенной победой,  которую Вы одержали на выборах Президента Азербайджанской Республики, желаем Вам долгих лет жизни,  крепкого здоровья,  благополучия, счастья, творческой энергии и новых успехов в Вашей многогранной государственной деятельности на благо азербайджанского народа. Мы уверены, что ваша целенаправленная и многогранная деятельность и в дальнейшем будет служить благополучию и укреплению авторитета Азербайджанской Республики на международной арене и повышению благосостояния азербайджанского народа.