Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Erasmus+ PETRA layihəsinin növbəti görüşündə
Əməkdaşlarımız aprelin 18-də Xəzər Universitetində ERASMUS+ layihəsi çərçivəsində növbəti idarəetmə görüşündə iştirak etdilər
Tədbirdə respublikamızda fəaliyyət göstərən bir çox universitetləri ilə yanaşı, Avropa ölkəllərindən Qazi Universiteti (Türkiyə), Debrecen Universiteti (Macarıstan), Valensiya Politexnik Universiteti (İspaniya), Vyana Tətbiqi Elmlər Universiteti (Avstriya), Jyväskylä Universiteti (Finlandiya) olan tərəfdaş universitetlərin 30-a yaxın nümayəndəsi iştirak etdilər.
2 gün keçirilən görüşdə layihənin gedişi, indiyə qədər görülən işlər, layihə çərçivəsində Azərbaycan universitetlərində Təlim və Tədris Mərkəzinin (Teachingand Learning Centre) yaradılması, layihə çərçivəsindəki konfranslar və görüləcək işlər haqqında müzakirələr aparıldı.
Sumqayıt Dövlət Universitetini Mühəndislik fakültəsinin professoru Cavanşir Məmmədov, İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dosenti Loğman Abdullayev, Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova və həmin şöbənin metodisti Samirə Kərimova təmsil etdilər.
Qeyd edək ki, layihənin avropalı tərəfdaşları 2018-ci il aprelin 20-si və 21-də Xəzər Universitetində keçiriləcək “Qloballaşan Təhsil” I Beynəlxalq Təhsil elmləri konfransında məruzələr edəcəklər.

Home | News | OUR COWORKERS IN THE NEXT MEETING OF ERASMUS+PETRA PROJECT
On April 18, our coworkers participated in the next management meeting in Khazar University in the framework of ERASMUS+ project.
About 30 representatives from partner European universities such as Gazi University (Turkey), University of Debrecen (Hungary), Polytechnic University of Valencia (Spain), Vienna University of Applied Sciences (Austria), University of Jyvaskyla (Finland), as well as some universities from our country took part in the event.
In two-day meeting, discussions were held on the progress of the project, work that has been done till now, establishment of Teaching and Learning centers in Azerbaijan in the framework of the project, conferences and work to be done.
Sumgayit State University was represented by a professor of engineering faculty Javanshir Mammadov, a docent of economics and management faculty Loghman Abdullayev, head of International cooperation office Samira Mammadova and a methodologist of that office Samira Mammadova.
European partners of the project will make a report in the I International Educational Sciences conference “Globalizing Education” on April 20 and 21, 2018 in Khazar University.