Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun ENACTUS komandası III yerə layiq gorüldü
Aprelin 19 - da Azərbaycan Diplomatik Akademiyasında “Azərbaycan Gəncliyi 2017-2021-ci illərdə ” Dövlət Proqramı çərçivəsində  ali təhsil müəssisələri arasında “Tələbələr Azad Sahibkarlıq fəaliyyətində”  (Enactus) proqramı üzrə respublika müsabiqəsi keçirildi. SDU-nun ENACTUS komandası 12 universitet arasında final mərhələsinə yüksələrək, "Healthy sheep and happy people" adlı  layihə ilə III yerə layiq gorüldü.
Qeyd edək ki, proqramın əsas məqsədi tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətini inkişaf etdirməkdən və gələcəyin sahibkarlarını yetişdirməkdən ibarətdir.

Главная страница | Новости | Команда ENACTUS Сумгаитского государственного университета заняла III место
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Апрель 2018 15:20
Команда ENACTUS Сумгаитского государственного университета заняла III место
19 апреля в Азербайджанской дипломатической академии в рамках Государственной программы «Азербайджанская молодёжь в 2017-2021 гг.» по программе ENACTUS между вузами был проведён Республиканский конкурс «Студенты в свободной предпринимательской деятельности» (ENACTUS). Команда ENACTUS СГУ завоевала III место по проекту "Healthy sheep and happy people" среди 12  университетов,  участвующих в конкурсе.
Следует отметить, что основной целью программы является развитие предпринимательской деятельности среди студентов и подготовка будущих предпринимателей.