Əsas səhifə | Xəbərlər | Xaricdə təhsil və karyera imkanları
Elvin Qəhrəmanov: Prezident cənab İlham Əliyevin dediyi kimi, xaricdə təhsil alan nümunəvi tələbələrimiz bizim orada səlahiyyətli səfirimizdir
Mayın 26-da universitetdə Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə  “Xaricdə təhsil və karyera imkanları” adlı təlim keçirildi.
Karyera Mərkəzinin direktoru Zahid Bünyadov təlimin əhəmiyyətindən bəhs edərək qeyd etdi ki, əsas məqsəd gənclərin xaricdə təhsil imkanları və perspektivləri ilə bağlı informasiya təminatının səviyyəsini yüksəltməkdir.
Elvin Qəhrəmanov tərəfindən aparılan təlimdə tələbələrə müxtəlif ölkələrdə təhsil imkanları, təqaüd imkanları, həyat şərtləri, xaricdə təhsilin bizə verəcəyi imkanlar və gələcək perspektivləri barədə məlumat verildi. Bildirildi ki, gənclərin xaricdə təhsil almalarının bir faydası da ölkəmizin xaricdə təbliği və tanınmasıdır. Prezident cənab İlham Əliyevin dediyi kimi, xaricdə təhsil alan nümunəvi tələbələrimiz bizim orada səlahiyyətli səfirimizdir. Eyni zamanda karyera ilə bağlı gənclərə bir sıra tövsiyələr verildi, düzgün karyera planlaşdırmağın əsas amilləri diqqətə çatdırıldı.
Qeyd edək ki, Elvin Qəhrəmanov SDU-nun Politologiya ixtisası üzrə bakalavr, BDU-nun “İdarəetmənin sosiologiyası” istiqaməti üzrə magistr dərəcəsini almış, İELTS imtahanı üzrə 8.5 bal toplayaraq bu istiqamətdə tələbələri imtahanlara hazırlayır və xaricdə təhsil imkanları yaradır.

EDUCATION AND CAREER OPPORTUNITIES ABROAD
Elvin Gahramanov: “As Ilham Aliyev mentioned students studying abroad are our plenipotentiary ambassadors”
On May 26, in SSU with the organization of Career Center training was held on “Education and job opportunities abroad”.
Director of Career Center Zahid Bunyadov talking about the significance of the training noted that the main aim is to heighten information provision about the opportunities and perspectives of education abroad for youth.
Elvin Gahramanov gave information about education, scholarship opportunities, living conditions and future perspectives abroad. It was noted that the other benefit of studying abroad is promotion and recognition of the country. As Ilham Aliyev mentioned students studying abroad are our plenipotentiary ambassadors. Also, advice was given to students about main factors in proper career planning.
Elvin Gahramanov graduated Political science in bachelor’s degree at SSU and did his master’s degree on Sociology of management at BSU. His IELTS score is 8.5 and he prepares students for IELTS exam creating opportunities for studying abroad.