Əsas səhifə | Xəbərlər | Xaricdə təhsil və karyera imkanları
Elvin Qəhrəmanov: Prezident cənab İlham Əliyevin dediyi kimi, xaricdə təhsil alan nümunəvi tələbələrimiz bizim orada səlahiyyətli səfirimizdir
Mayın 26-da universitetdə Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə  “Xaricdə təhsil və karyera imkanları” adlı təlim keçirildi.
Karyera Mərkəzinin direktoru Zahid Bünyadov təlimin əhəmiyyətindən bəhs edərək qeyd etdi ki, əsas məqsəd gənclərin xaricdə təhsil imkanları və perspektivləri ilə bağlı informasiya təminatının səviyyəsini yüksəltməkdir.
Elvin Qəhrəmanov tərəfindən aparılan təlimdə tələbələrə müxtəlif ölkələrdə təhsil imkanları, təqaüd imkanları, həyat şərtləri, xaricdə təhsilin bizə verəcəyi imkanlar və gələcək perspektivləri barədə məlumat verildi. Bildirildi ki, gənclərin xaricdə təhsil almalarının bir faydası da ölkəmizin xaricdə təbliği və tanınmasıdır. Prezident cənab İlham Əliyevin dediyi kimi, xaricdə təhsil alan nümunəvi tələbələrimiz bizim orada səlahiyyətli səfirimizdir. Eyni zamanda karyera ilə bağlı gənclərə bir sıra tövsiyələr verildi, düzgün karyera planlaşdırmağın əsas amilləri diqqətə çatdırıldı.
Qeyd edək ki, Elvin Qəhrəmanov SDU-nun Politologiya ixtisası üzrə bakalavr, BDU-nun “İdarəetmənin sosiologiyası” istiqaməti üzrə magistr dərəcəsini almış, İELTS imtahanı üzrə 8.5 bal toplayaraq bu istiqamətdə tələbələri imtahanlara hazırlayır və xaricdə təhsil imkanları yaradır.

Главная страница | Новости | Образование за рубежом и перспективы карьеры
Эльвин Гахраманов: По выражению Президента господина Ильхама Алиева,  наши образцовые студенты,  обучающиеся за рубежом,  являются там нашими уполномоченными послами
26 мая при организационной поддержке Центра карьеры СГУ был проведен тренинг «Образование за рубежом и перспективы карьеры».
Директор Центра карьеры Захид Буньятов, говоря о значении тренинга, отметил, что основная его цель обеспечение информацией молодежи по возможностям и перспективам обучения за рубежом.
Во время тренинга студентам была дана информация о возможностях получения образования в различных странах,  получении стипендии,  будущих перспективах. Было отмечено, что ещё одной положительной стороной получения образования за рубежом является то, что молодежь обретает возможность пропагандировать свою страну и знакомить с ней. По выражению Президента страны господина Ильхама Алиева,  наши образцовые студенты,  обучающиеся за рубежом,  являются там нашими уполномоченными послами.
Затем студентам был дан ряд рекомендаций и обозначены основные факторы при планировании карьеры.
Следует отметить,  что Эльвин Гахраманов окончил бакалавриат СГУ по специальности «Политология» и магистратуру БГУ по специальности «Социология управления». Он набрал по итогам экзамена İELTS 8.5 баллов,  а в  настоящее время проводит подготовку студентов к экзаменам в этом направлении, способствуя получению ими образования за  рубежом.