Standart İnsurance Sığorta Şirkətinin Tələbə-Təcrübə Mübadilə Proqramı çərçivəsində görüş
Mayın 30–da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera Mərkəzinin və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılığı ilə fakültə tələbələri üçün Standart Insurance Sığorta Şirkəti Tələbə-Təcrübə Mübadilə Proqramı çərçivəsində görüş keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Karyera Mərkəzinin müdiri Zahid Bünyadov açaraq univeristet rəhbərliyinin tələbələr üçün yaratdığı imkanlardan danışdı. Tələbələrin fərdi inkişafı üçün təşkil edilən müxtəlifistiqamətli təlim, treninq və təcrübə mübadilə proqramları haqqında məlumat verdi.
Görüşdə Standart Insurance Sığorta Şirkətinin İnsan Resursları Şöbəsinin rəisi Rəşid Qafarov çıxışında bildirdi ki, 16 ildir fəaliyyət göstərən Standart Insurance Sığorta Şirkətinin nizamnamə kapitalı 6 milyon manatdır. Əsas fəaliyyət istiqamətlərinə avtomobil, əmlak və səyahət sığortaları daxildir. Şirkətin keyfiyyətli xidməti onu digər şirkətlərdən fərqləndirən əsas meyarlardan biridir. Həmçinin qəzalar zamanı sığorta olunana operativ ödənişin həyata keçirilməsi də fərqli meyarlardan biridir. Biznesin İnkişafı Departamentinin Müştəri Xidmətləri şöbəsinin müdiri Rüstəm Əhmədov tələbələrə yay tətili zamanı Bakı, Sumqayıt, Quba, Gəncə, Lənkəran, Zərdab və Şəki filiallarında ödənişsiz təcrübə keçməyi, praktiki biliklərini və vərdişlərini artırmağı təklif etdi. O həmçinin qeyd etdi ki, Standart Insurance Sığorta Şirkəti Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Bakı Biznes Universiteti, Xəzər Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti ilə yaxından əməkdaşlıq edir.
Sonda Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev qonaqlara təşəkkürünü bildirdi. Tələbələrə yaradılan bu şəraitdən faydalanmağı tövsiyə etdi.

Home | News | THE MEETING IN FRAMEWORK OF STUDENT-INTERNSHIP EXCHANGE PROGRAM OF STANDARD INSURANCE COMPANY
THE MEETING IN FRAMEWORK OF STUDENT-INTERNSHIP EXCHANGE PROGRAM OF STANDARD INSURANCE COMPANY
On May 30, the meeting in framework of student-internship exchange program of Standard Insurance Company was held co-organized by Career center of Sumgayit State University and the Faculty of Economics and Management.
Chairman of Career center Zahid Bunyadov made welcome speech and spoke about created circumstances for students by university administration. He informed about trainings, seminars and internship exchange programs which are organized for personal improvement of students.
Head of Human Resources Department of Standard Insurance Company Rashid Gafarov notified that authorized capital of the company which has been functioning for 16 years, is 6 million manat. Main activity directions are automobile, property and travel insurances. Qualitative service of the company is one of the criteria distinguishing it from others. Implementation of operational payment to the insured is another distinctive criterion. Chairman of Sector of Customer Service of Business Development Department Rustam Ahmadov suggested students free practice in Baki, Sumgayit, Guba, Ganja, Lankaran, Zardab and Shaki branches and improve their practical knowledge. He also pointed out that Standard Insurance Company closely cooperates with Baki State University, Azerbaijan State University of Economics, Baki Business University, Khazar University, and Ganja State University.
At the end of the meeting head of the Department of Finance and accounting docent Loghman Abdullayev expressed his gratitude to guests and recommended students taking advantage of the opportunity.