Standart İnsurance Sığorta Şirkətinin Tələbə-Təcrübə Mübadilə Proqramı çərçivəsində görüş
Mayın 30–da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera Mərkəzinin və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılığı ilə fakültə tələbələri üçün Standart Insurance Sığorta Şirkəti Tələbə-Təcrübə Mübadilə Proqramı çərçivəsində görüş keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Karyera Mərkəzinin müdiri Zahid Bünyadov açaraq univeristet rəhbərliyinin tələbələr üçün yaratdığı imkanlardan danışdı. Tələbələrin fərdi inkişafı üçün təşkil edilən müxtəlifistiqamətli təlim, treninq və təcrübə mübadilə proqramları haqqında məlumat verdi.
Görüşdə Standart Insurance Sığorta Şirkətinin İnsan Resursları Şöbəsinin rəisi Rəşid Qafarov çıxışında bildirdi ki, 16 ildir fəaliyyət göstərən Standart Insurance Sığorta Şirkətinin nizamnamə kapitalı 6 milyon manatdır. Əsas fəaliyyət istiqamətlərinə avtomobil, əmlak və səyahət sığortaları daxildir. Şirkətin keyfiyyətli xidməti onu digər şirkətlərdən fərqləndirən əsas meyarlardan biridir. Həmçinin qəzalar zamanı sığorta olunana operativ ödənişin həyata keçirilməsi də fərqli meyarlardan biridir. Biznesin İnkişafı Departamentinin Müştəri Xidmətləri şöbəsinin müdiri Rüstəm Əhmədov tələbələrə yay tətili zamanı Bakı, Sumqayıt, Quba, Gəncə, Lənkəran, Zərdab və Şəki filiallarında ödənişsiz təcrübə keçməyi, praktiki biliklərini və vərdişlərini artırmağı təklif etdi. O həmçinin qeyd etdi ki, Standart Insurance Sığorta Şirkəti Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Bakı Biznes Universiteti, Xəzər Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti ilə yaxından əməkdaşlıq edir.
Sonda Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev qonaqlara təşəkkürünü bildirdi. Tələbələrə yaradılan bu şəraitdən faydalanmağı tövsiyə etdi.

Главная страница | Новости | Встреча со страховой компанией Standart İnsurance в рамках Обменной программы «студент –практика»
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Май 2018 17:14
Встреча со страховой компанией Standart İnsurance в рамках Обменной программы «студент –практика»
30 мая при организационной поддержке Центра карьеры и факультета экономики и управления СГУ в рамках Обменной программы «студент –практика» была проведена встреча студентов факультета  со страховой компанией Standart İnsurance.
Мероприятие со вступительным словом открыл руководитель Центра карьеры Захид Буньятов. Он сказал,  что руководство университета создало широкие возможности для студентов и с этой целью проводятся занятия  и тренинги на различные темы,  осуществляются обменные программы.
На встрече выступили  начальник отдела человеческих ресурсов страховой компании Standart İnsurance Рашид Гафаров. Он сказал,  что компания работает уже 16 лет и его уставной капитал составляет 6 млн. манатов. основные направления деятельности компании –это страхование автомобилей,  имущества и путешествий. Качество обслуживания компании отличает его от других подобных организаций. Также компания выделятся тем,  что при авариях и несчастных случаях она производит оперативные выплаты тем, кто застрахован. Зав. Отделом обслуживания покупателей Департамента развития бизнеса Рустам Ахмедов предложил студентам в период каникул пройти практику в филиалах Департамента в Баку,  Сумгаите,  Губе, Гяндже, Ленкорани,  Зардабе и Шеки с целью повышения практических знаний. Он также отметил, что страховая компания Standart İnsurance тесно сотрудничает с Бакинским государственным университетом, Азербайджанским государственным экономическим университетом, Бакинским университетом бизнеса, Университетом Хазар,  Гянджинским государственным университетом. В заключение выступил зав. кафедрой финансов и бухгалтерского учета доц. Логман Абдуллаев. Он выразил благодарность гостям за встречу со студентами и призвал студентов воспользоваться предоставленными возможности.