Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz bədii yaradıcılıq festivalında kubokla mükafatlandırıldılar
İyunun 13-də Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illiyi münasibətilə ali, orta və ilk peşə-ixtisas təhsili müəssisələrinin şagird və tələbələri arasında keçirilmiş bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirildi.
Tədbirdə AHİK-in sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Möhbalıyev ümummilli lider Heydər Əliyevin doğma Vətən və xalq qarşısında müstəsna xidmətlərindən danışdı. Cəmiyyətin inkişafında elmin, təhsilin, mədəniyyətin, idmanın mühüm rolunu vurğulayan AHİK-in sədri dahi rəhbər Heydər Əliyevin bu sahələrə daim xüsusi önəm verdiyini, Ulu öndərin ideyalarının Prezident İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə həyata keçirildiyini söylədi. Bildirdi ki, festivalın keçirilməsinin məqsədi şagird və tələbələrin milli vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə edilməsi, istedadlı gənclərin aşkara çıxarılması, onların bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə dəstək göstərilməsi və bədii-estetik səviyyələrinin yüksəldilməsidir.
Festivalın yekun konsertində 19 ali, 12 orta ixtisas və 11 peşə təhsili müəssisəsinin 200-dən çox şagird və tələbəsi iştirak etdi.
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) müdiri Məhəbbət Vəliyeva ümummilli lider Heydər Əliyevin gənclərə göstərdiyi böyük diqqət və qayğıdan danışdı, festivalın əhəmiyyətini vurğuladı.
Sonra festivalın qaliblərinə mükafatlar təqdim olundu. Qaliblər arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Səma” rəqs qrupu Milli rəqslər nominasiyası üzrə II yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbəsi Alı Alıyev Xalq mahnıları nominasiyası üzrə II yerə, Filologiya fakültəsinin tələbəsi Ayna Yadigarova Vokal bəstəkar nominasiyası üzrə III yerə,  dörd tələbəmiz: Riyaziyyat fakültəsinin tələbəsi Nazlıgül Mustafayeva, Filologiya fakültəsinin tələbələri Bahar Quliyeva, Həsən Həsənzadə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin tələbəsi Asif Soltanov fəal iştiraklarına görə diploma layiq görüldülər.

Home | News | OUR STUDENTS WERE AWARDED WITH CUP IN FESTIVAL OF ARTISTIC CREATIVITY
On June 13, an award ceremony of winners of festival of artistic creativity was held at Azerbaijan Trade Unions Confederation (ATUC) dedicated to 95th anniversary of Great leader Heydar Aliyev. It was co-organized by Ministry of Education and Republic Committee of Azerbaijan Education Employees Free Trade Union and was held among pupils and students of universities, secondary and vocational institutions.
Chairman of ATUC, deputy of Milli Majlis Sattar Mohbaliyev widely spoke about services of Heydar Aliyev done for his country and nation. Emphasizing the role of science, education, culture and sport in the growth of society, the chairman of ATUC noted that National leader always gave special attention to these areas and his ideas are successfully realized by President Ilham Aliyev. Sattar Mohbaliyev notified that the purpose of holding the festival is to reveal talented youth, to support developing their skills and increase their artistic and esthetic manners.
More than 200 pupils and students of 19 universities, 12 secondary specialized and 11 vocational institutions participated at final concert of the festival.
Head of Baku city Education Department Mahabbat Valiyeva spoke about the care and attention of Great leader Heydar Aliyev to young people and emphasized the significance of the festival.
Afterwards the awards were presented to festival winners. “Sema” dance group of Sumgayit State University was awarded II place on nomination of National dances; the student of Faculty of Economy and Management Ali Aliyev II place on nomination of Folk songs; the student of Faculty of Philology Ayna Yadigarova III place on nomination of Vocal composer. And also our 4 students – the student of Faculty of Mathematics Nazligul Mustafayeva, students of Faculty of Philology Bahar Guliyeva, Hasan Hasanzade and the student of Faculty of Physics and Electroenergetics Asif Soltanov were awarded diplomas for their active participation.