Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbərimiz AMİNOL şirkətində işlə təmin olunacaqlar
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera Mərkəzi ilə Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında fəaliyyət göstərən AMİNOL şirkəti əməkdaşlıq etməyə başlamışdır.
“AMİNOL” ticarət markalı sürtkü yağları Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında, “ALCO” MMC-yə ayrılan ərazidə, ən müasir Alman texnologiyası əsasında istehsal edilir.   Zavodun illik istehsal gücü 30 min ton, investisiya həcmi isə 10 milyon ABŞ dollarıdır. Müəssisədə əsasən, mühərrik, sənaye, hidravlik, kompressor, turbin, transmissiya və gəmi yağları istehsal edilir.Təklif edilən yağlar tərkibinə görə mineral, yarısintetik və tam sintetik sürtkü yağlarıdır. Azərbaycanda sənayenin müasirləşdiyi, nəqliyyat vasitələrinin və texnoloji avadanlıqların yeniləndiyi bir dövrdə, yüksəkkeyfiyyətli sürtkü yağlarına böyük ehtiyac vardır.Yaranan tələbi ödəmək üçün inkişaf etmiş ölkələrdən gətirilən baza yağları və qatqılar yüksəkixtisaslı xarici və yerli mütəxəssislərin reseptləri əsasında, ən müasir Alman texnologiyası ilə istehsal edilir və avtomatlaşdırılmış italyan avadanlıqlarında qablaşdırılır. Alman texnologiyasında yüksəkixtisaslı kadrların istehsal etdiyi “AMİNOL” sürtkü yağlarının ən yüksək standartlara uyğun olduğuna zəmanət verilir.
AMİNOL şirkətinin istehsalat müdiri Emel xanım  Koşku və avadanlıq üzrə mühəndis Həmid Cəfərov Sumqayıt Dövlət Universitetinin tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru dosent Natiq Talıbovun qonağı olmuşdur.  Görüşdə Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov və Karyera Mərkəzinin müdiri Zahid Bünyadov da iştirak etmişlər. Görüşün əsas məqsədi şirkətilə universitet arasında əməkdaşlığı genişləndirmək, tələbələrin müəssisədə istehsalat təcrübəsində iştiraklarını təmin etmək, həmçinin məzunların şirkətdə çalışmalarına dəstək olmaq idi. Bütün bu qeyd etdiyimiz məsələlər yeni tədris ilində şirkətilə universitet arasında imzalanacaq müqavilədə öz əksini tapacaqdır. AMİNOL şirkəti SDU-nun kimyaçı, kimya mühəndisi, ekologiya mühəndisi, elektrik mühəndisi kimi ixtisaslarını bitirən məzunları ilə maraqlandıqlarını qeyd etdilər.
Emel xanım Koşkunun görüşdə vurğuladığı əsas cəhətlərdən biri də şirkətin kadr ehtiyacını Sumqayıt Dövlət Universitetinin peşəkar məzunları ilə təmin etməkdir. Bu məqsədlə Karyera Mərkəzinin vasitəçiliyi ilə SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsinin məzunu Lalə Gülməmmədova AMİNOL şirkətinə mühəndis texnoloq vəzifəsinə işə götürülmüşdür. AMİNOL şirkəti ilə maraqlanan digər məzunlarımız da CV-lərini şirkətin elektron ünvanına göndərmişlər və yaxın günlərdə onlar müsahibə mərhələsinə çağırılacaqlar.

Главная страница | Новости | Студенты университета будут обеспечены работой в компании AMİNOL
Центр карьеры Сумгаитского государственного университета и компания AMİNOL Сумгаитского химико-промышленного парка приступили к сотрудничеству. На основе новейшей немецкой технологии в Сумгаитском химико-промышленном парке производят смазочные масла торговой марки «AMİNOL». Годовая производственная мощность завода равна 30 тыс. тонн,  а инвестиционный объем составляет 10 млн. долларов США. Предприятие, в основном, занимается изготовлением двигательных, промышленных,  гидравлических,  компрессорных,  турбинных,  трансмиссионных и судовых масел. Предлагаемые масла по содержанию делятся на минеральные, полусинтетические и синтетические.
В настоящее время в Азербайджане идёт модернизация промышленности,  обновляются транспортные средства и техническое оборудование,  что повышает спрос на высококачественные смазочные масла. Они  изготавливаются по высокой немецкой технологии на основе базовых масел  и добавок,  получаемых из зарубежных  стран,  по рецепту отечественных и иностранных специалистов и расфасовываются на автоматической линии с итальянским оборудованием. Смазочные масла AMİNOL соответствуют самым высоким стандартам.
Зав. производством компании AMİNOL Эмель ханум Кёшкю и директор по оборудованию Гамид Джафаров побывали в Сумгаитском государственном университете и встретились с проректором по организации учебного процесса и технологиям обучения доц. Натигом Талыбовым. На встрече участвовали также декан факультета Химии и технологии доц. Махал Мурадов и зав. Центром карьеры Захид Буньядов. Основная цель встречи – это расширение сотрудничества между компаний «AMİNOL» и университетом, организация промышленной практики студентов на предприятии, содействие выпускникам в обеспечении их работой. Все вышеперечисленные вопросы будут отражены в договорах,  которые будут заключены между компанией и университетом в новом учебном году.
Представители компании AMİNOL отметили, что заинтересованы в привлечении к работе выпускников специализировавшихся по химии,  химической инженерии,  экологической инженерии,  электроэнергетике.
Эмель ханум Кёшкю отметила,  что компания намерена пополнить свои штаты за счет способных выпускников,  успешно окончивших университет. При содействии Центра карьеры выпускница факультета Химии и биологии Лала Гюльмамедова уже принята на работу в компанию «AMİNOL» в качестве инженера. Несколько выпускников представили в компанию свои CV и в скором времени будут приглашены на собеседование.