Ufa Dövlət Aviasiya Texniki Universitetinin nümayəndələri SDU-da oldular
Sentyabrın 15-də SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin tədris və elm sahəsində beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədi ilə Ufa Dövlət Aviasiya Texniki Universitetinin (UDATU) İnformatika və robottexnika fakültəsinin dekanı professor Nafisa Yusubova, Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi, professor Vladimir Vasiliyev, dosent Konstantin Mironov Sumqayıt Dövlət Universitetində oldular.
Səfər çərçivəsində Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev, Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Metrologiya və standartlaşdırma kafedrasının müdiri dosent Qurban Abdullayev, İnformasiya texnologiyaları və proqramlaşdırma kafedrasının müdiri professor Aqil Hüseynov, İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının müdiri dosent Qadir Mansurov qonaqlarla görüşdülər.
Görüşdə SDU-nun Mühəndislik və UDATU-nun İnformatika və robottexnika fakültəsində fəaliyyət göstərən kafedralar, fənlər və tədris olunan ixtisaslar haqqında məlumatlar verildi. Rusiya Federasiyası və Azərbaycan Respublikasında keçirilən beynəlxalq elmi konfransların təşkil edilməsi və orada alimlərin iştirakının vacibliyi vurğulandı. Fikir mübadiləsi zamanı universitetlər arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olundu.
Sonra qonaqlar Mühəndislik fakültəsinin mühazirə auditoriyaları, laboratoriyalardakı əyani vasitələri və avadanlıqları ilə yaxından tanış oldular. Qonaqlar SDU-nun tədris binalarının, auditoriyalarının və istifadə olunan tədris vəsaitlərinin beynəlxalq standartlara cavab verdiyini bildirdilər.

On September 15, dean of the Faculty of Informatics and robotics of Ufa State Aviation Technical University (USATU) Professor Nafisa Yusubova, honored scientist of Russian Federation Professor Vladimir Vasilyev and docent Konstantin Mironov visited the Faculty of Engineering of Sumgayit State University for expanding international cooperation in the field of education.
Dean of the Faculty of Engineering docent Ulduz Aghayev, head of the Department of Process automation Professor Javanshir Mammadov, head of the Department of Metrology and standardization docent Gurban Abdullayev, head of the Department of Information technologies and programming Professor Agil Huseynov, head of the Department of Information and computer technics docent Gadir Mansurov met with the guest within their visit to SSU.
The information was given in the meeting about the departments functioning in the Faculty of Engineering of SSU and the Faculty of Informatics and robotics of USATU and taught specialties. The significance of organizing international scientific conferences in Russian Federation and the Republic of Azerbaijan and participation of scholars were emphasized. The issues on improving collaboration in the field of education between 2 universities were debated during the discussion.
Afterwards, the guests got acquainted with lecture auditoria of the Faculty of Engineering, visual aids and equipment of the laboratories. They noted that teaching buildings, auditoria and used teaching aids of SSU meet international standards.