İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları sertifikata layiq görüldülər
Oktyabrın 26-da Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Bakı Mühəndislik Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə «İqtisadiyyat və idarəetmədə davamlı inkişaf: problemlər və perspektivlər» adlı Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçirildi.
Konfransın açılış mərasimində Azərbaycan ictimaiyyətinin nümayəndələri, yerli alimlər və mütəxəssislərlə yanaşı, xarici ölkələrin tanınmış universitetlərinin alimləri də iştirak etdilər. Açılış nitqi ilə çıxış edən universitetin rektoru professor Havar Məmmədov konfrans iştirakçılarını salamladı. Beynəlxalq konfransın İqtisadiyyat və idarəetmədə davamlı inkişaf mövusuna həsr olunmasının təsadüfi olmadığını qeyd etdi. Bildirdi ki, konfransın işində Azərbaycanın 30-a yaxın elmi-tədqiqat müəssisəsindən və eyni zamanda Rusiya, Türkiyə, Malayziya, Macaristan, Gürcüstan, Ukrayna, Özbəkistan və digər ölkələrdən 150-yə yaxın məqalə və tezis göndərilmişdir.
Konfransda çıxış edən Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi İqtisadi islahatlar Elmi Tədqiqat İnstitutunun direktoru Vilayət Vəliyev və Azərbaycan Texniki Universitetinin rektor əvəzi Xalıq Yahudov qloballaşan dünyada Azərbaycan iqtisadiyyatının davamlı inkişafından və konfransda aparılan elmi müzakirələrin əhəmiyyətindən danışdılar.
Konfrans işini bölmə iclaslarında davam etdirdi. Universitetimizin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının əməkdaşları dosent Loğman Abdullayev, assent Dilarə Əmiraslanova, laborantlar Çiçək Nəcəfova, Çinarə Quluzadə iştirak edərək sertifikata layiq görüldülər.

Home | News | Employees of Economics and Management faculty were awarded with Certificates
On October 26, International scientific-practical conference subtitled “Steady development in economy and management” was held, co-organized by Ministry of Education of Azerbaijan Republic and Baku Engineering University.
Scholars of well-known foreign universities took part in opening ceremony of the conference, along with scientists, specialists and representatives of Azerbaijani community.
Delivering opening speech, rector of university Professor Havar Mammadov hailed the conference attendees. He notified: “It is not a coincidence that the international conference is dedicated to subject of sustainable development in economy and management. About 150 articles and theses from about 30 scientific-research institutions of Azerbaijan, as well as from Russia, Turkey, Malaysia, Hungary, Georgia, Ukraine, Uzbekistan and other countries were presented to the conference.
Chairman of Economic reforms Scientific-research Institute of Ministry of Economy and Industry of Azerbaijan Republic Vilayet Valiyev and acting rector of Azerbaijan Technical University Khalig Yahudov delivered speech and spoke about sustainable improvement of Azerbaijani economy in globalizing world and significance of scientific debates carried out in the conference.
The conference went on with section meetings. The employees of Department of Finance and accounting: docent Loghman Abdullayev, assistant Dilara Amiraslanova, laboratory workers Chichak Najafova and Chinara Guluzade participated in the conference and were awarded with certificates.