Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz “SABAH IV Tələbə Debat Forumu”nun ən yaxşı hakimi nominasiyasına layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Noyabr 2018 13:55
Tələbəmiz “SABAH IV Tələbə Debat Forumu”nun ən yaxşı hakimi nominasiyasına layiq görüldü
Təhsil Nazirliyinin tərəfdaşlığı, SABAH qrupları və “Vətəndaş Cəmiyyətində Debat” İctimai Birliyinin (DVC) təşkilatçılığı ilə “Respublika Gənclər Debat Forumu: payız 2018” layihəsi çərçivəsində 4-cü SABAH Tələbə Debat Forumu keçirildi.
Forumun əsas məqsədi SABAH tələbələrinin müxtəlif debat mövzuları üzrə biliyinin artırılması, natiqlik, sərbəst tədqiqat və təqdimat bacarıqlarının inkişafı, tədrisdənkənar fəaliyyətlərinin səmərəliliyinin təmin olunması, onlar arasında intellektual oyunlara və ünsiyyətin genişlənməsinə maraq yaradılmasıdır.
Tədbirdə iştirak edən Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov intellektual forumların gənclərin formalaşmasına müsbət təsir etdiyini, rəqabət qabiliyyətini artırdığını vurğuladı. Nazir müavini onu da qeyd etdi ki, intellektual oyunların keçirilməsi yolu ilə dərsdənkənar biliklər əldə etmək olduqca mühüm məsələdir.
Debat yarışlarının mövzusu Nazirlər Kabinetinin Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyi haqqında tədbirlər planına uyğun olaraq seçilib. Debat müzakirələri “Dövlətlərin sahib olduğu hərbi güc dövlətlərarası sivil münasibətlərin inkişafında effektiv rol oynayır” mövzusu ətrafında aparıldı.
Forumun qrup və “play-off” mərhələsində ümumilikdə 6 universiteti təmsil edən 21 komanda mübarizə apardı. Qeyd edək ki, universitetimizin Fizika və elektroenergetika fakültəsinin IV kurs tələbəsi Nicat Hüseynov “SABAH IV Tələbə Debat Forumu”nun ən yaxşı hakimi nominasiyasına layiq görüldü.

Главная страница | Новости | Студент СГУ удостоен звания лучшего судьи Студенческого форума дебатов SABAH IV
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Ноябрь 2018 13:55
Студент СГУ удостоен звания лучшего судьи Студенческого форума дебатов SABAH IV
Проведён Студенческий форум дебатов SABAH в рамках «Республиканского молодежного форума дебатов: осень 2018», организованного при партнёрстве Министерства образования, поддержке групп SABAH и общественного объединения «Дебаты в гражданском обществе» (DVC).
Основной целью форума является повышение знаний студентов SABAH, их ораторских способностей, развитие навыков исследования и презентации, повышение интереса к интеллектуальным играм, организация их внеурочной деятельности.
Зам. министра образования Фирудин Гурбанов отметил, что подобные мероприятия положительно влияют на формирование личности молодежи и мотивируют их на достижение лучших результатов.
Темы дебатов были выбраны согласно плану мероприятий, посвященных 100-летнему юбилею Азербайджанской Демократической Республики. Дебаты были проведены вокруг темы «Военная сила, государств - эффективная сила в развитии межгосударственных гражданских отношений».
В групповом этапе и этапе “play-off” участвовала 21 команда, представляющая 6 университетов. Следует отметить, что студент IV курса факультета Физики и электромеханики СГУ Ниджат Гусейнов удостоен звания лучшего судьи Студенческого форума дебатов SABAH IV.