Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Xəmsə kuboku”nun qalibi oldu
Noyabrın 21-də Sumqayıtdakı Heydər Əliyev Mərkəzində şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə “22 noyabr – Şəhər Günü”nə həsr edilmiş Sumqayıt tələbələrinin III “Xəmsə kuboku” adlı bilik yarışı təşkil edildi.
Baş İdarənin nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt İntellektual Klubunun hakimlərinin idarəçiliyi ilə keçirilən yarışda tələbə-gənclərdən ibarət 14 komanda iştirak edib. Ümumilikdə hər komandada 6 nəfər olmaqla, 84 tələbə-gənc qalib adı uğrunda mübarizə apardı.
Bilik yarışı Azərbaycanın Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başladı.
Gənclər və İdman Baş İdarəsinin Gənclərlə iş sektorunun müdiri Ceyhun Hüseynov iştirakçıları salamlayaraq, əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulmuş dövlət gənclər siyasətindən, gənc nəslə göstərilən diqqət və qayğıdan danışdı. Bildirildi ki, Sumqayıtda da gənclərin hərtərəfli inkişafı üçün əlverişli şərait yaradılıb.
Gərgin bilik mübarizəsi şəraitində keçən yarışın yekununda I yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Səfəvi-1” komandası layiq görüldü. II yeri isə Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt şəhər bölməsinin eyniadlı komandası, III yeri Sumqayıt “ASAN xidmət” Mərkəzinin “Mübariz” komandası tutdu.

Главная страница | Новости | Студент СГУ стал победителем «Xəmsə Kuboku» («Кубок Хамсэ»)
21 ноября в Центре Гейдара Алиева города Сумгаита при организационной поддержке Главного управления по делам молодёжи и спорта состоялся III интеллектуальный конкурс на «Кубок Хамсэ» среди студентов, посвященный 22 ноября – Дню города.
В конкурсе, проводимом под руководством судей Сумгаитского интеллектуального клуба, участвовали 14 молодёжных и студенческих команд. Всего в конкурсе принимали участие 84 человека в составе 6 команд.
Мероприятие началось с Государственного Гимна Азербайджана.
Зав. сектором работы с молодежью Главного управления Джейхун Гусейнов поприветствовал участников конкурса. Он сказал, что основы молодежной политики, заложенные общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, продолжаются и сегодня. Было отмечено, что в Сумгаите, как и по всей стране, созданы благоприятные условия для всестороннего развития молодежи.
В результате напряженного интеллектуального соревнования на I место вышла команда «Сефеви-1» СГУ. II место заняла команда общества Красного полумесяца Сумгаитского городского отделения, а III места была удостоена команда «Мубариз» Центра «Асан» города Сумгаита.
Команды, одержавшие победы, были награждены кубком, почетными грамотами, медалью и памятными подарками.