10 Noyabr 2017 15:22
Noyabrın 10 –da universitetdə BMT-nin İnkişaf Proqramının ekspertləri ekoloji maarifləndirmə məqsədi ilə tələbələrlə görüş keçirdi.
Görüşdə BMT İP-nin ekspertləri- Hə... Davamı
08 Noyabr 2017 18:03
Elmi Şuranın qərarı ilə Rusiya Federasiyası Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru, Rusiya-Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Rusiya tərəfdən həmsədiri, akademik Ramil Nazifovi&... Davamı
07 Noyabr 2017 15:45
Bayraq millətimizin, dövlətimizin şərəf və ləyaqətinin, müqəddəslik və əbədiliyinin, sarsılmazlıq və yenilməzliyinin rəmzidir.Bayraqları bayraq edən üstündəki qandır! Bayraq mü... Davamı
06 Noyabr 2017 14:29
Ramazan Məmmədov: Azərbaycan və Türkiyə ali təhsil müəssisələri arasında tələbə və təcrübə mübadiləsi, ikili diplomların verilməsi, təhsillə bağlı müzakirələr aparıldı
Tü... Davamı
06 Noyabr 2017 13:00
Elektron informasiya vasitələrinin imkanlarının genişlənməsi, virtual dünyaya çıxış, mədəniyyətlərin bir-birinə təsiri fonunda beynəlxalq əlaqələrin genişlənməsi Sumqayıt Dövlət Unive... Davamı
03 Noyabr 2017 13:04
Filologiya fakültəsinin Xarici dillər kafedrasının və İngilis dili müəllimi ixtisasında təhsil alan I kurs 906 qrup tələbələrinin təşkilatçılığı ilə " Hellouin " bayramı qey... Davamı
02 Noyabr 2017 19:53
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşlarının “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sumqayıt Dövlət Universitetin... Davamı
Qadın və müharibə mövzusuna həsr edilən tədqiqatda, müəllif müharibə, itkilər və qaçqınlıq halları ilə üzləşən Azərbaycan qadınları haqqında söhbət açır
Az... Davamı
28 Oktyabr 2017 14:30
Oktyabrın 28-də universitetin rektoru, prorektor, doktorant və dissertantların elmi rəhbərlərinin iştirakı ilə doktoranturanı bitirmiş, lakin dissertasiya müdafiə etməmiş doktorant və dissertantl... Davamı
27 Oktyabr 2017 14:27
Oktyabrın 27-də Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Rektor prof. Elxan Hüseynov iclası açaraq şura üzvlərini salamladı və Təhsil Nazirliyinin rəhbərliyi ilə keçi... Davamı

On the 30th of March The Chemist and Biology Faculty held the memorial day about the genocide.The dean prof.assistent Mahal Muradov made speech about the 31st March genocide.98 years... Read more
28 March 2016 12:27
On 20-27 March seminar on Strengthening Education in Space-Based Remote Sensing for Monitoring of Eco Systems in Israel, Azerbaijan, Kazakhstan was held in Germany within Tempus SESREMO program. Assoc... Read more
19 March 2016 15:50
On 19 March the presentation of “Professional Bachelor in open and distance learning for the energy and environmental performance of buildings in the Russian Federation, China and Az... Read more
18 March 2016 14:52
The solemn city-wide holiday to honor of Novruz was held in Sumgayit on March 18. Opening of the ceremony began with congratulations of head of executive authority of Sumgayit City Zakir Farajov. SSU ... Read more
17 March 2016 16:08
Great Novruz holiday was held in Sumgayit State University. The rector of University professor Elkhan Huseynov congratulated all participants on occasion of holiday in opening ceremony. Noruz is... Read more
15 March 2016 13:03
On 15th of March it was held a training-seminar on “ Achievement-Condition is necessary?” by the member of businessmen club Fakhri Agayev. This seminar was held by organization of Career C... Read more
12 March 2016 13:06
There was a seminar in Sumgait State University on the theme ‘’Multicultu ralism and tolerance” with the co-organization of Rhetoric Universal Club and Stu dent’s Trade Union. ... Read more
10 March 2016 13:44
The rector of the Caucasus University, professor Ahmet Sanic and his delegation visited Sumgait State University on March 10.
The rector, professor Elkhan Huseynov warmly welcomed the guestsand expre... Read more
10 March 2016 13:41
On March 10 a seminar-training in the regard of advantages of State Civil Service (SCS) and the condition of transparent contest was held by the Commission for State Civil Service under the President ... Read more
10 March 2016 12:04
SSA"s seminar was dedicated to the fields of Sociology and Political Science. The head of the department, senior lecturer Ms Sevvare Rzaguliyeva made an opening speech and stated that SSC has mor... Read more
09 March 2016 14:04
The rector spoke about t... Read more
09 March 2016 12:04
With the organization of the Career Center, the director of “Technics Capital Management” LLS, economist Jafar Ibrahimli held the training “Securities market, current situation, futu... Read more